آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۲۸۶۶

 • هشدار نسبت به پیامدهای محدودیت صادرات

  این گزارش در شرایطی منتشر می‌شود که دولت اعلام کرده برنامه‌ای برای حذف ممنوعیت‌های صادراتی ندارد
  گروه بازرگانی- در شرایطی که سازمان توسعه تجارت کشور از ادامه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های صادراتی تا پایان شرایط ویژه تجاری کشور خبر می‌دهد، مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی، به بررسی و تحلیل آثار اقتصادی ممنوعیت‌های صادراتی پرداخته و نسبت به پیامدهای وضع چنین محدودیت‌هایی برای اقتصاد کشور هشدار داده است.
 • از جزئیات توافق صادرات پسته بی‌خبریم

  قائم مقام اتحادیه پسته کشور از توافق انجام شده در مورد صادرات مازاد نیاز پسته داخل ابراز بی خبری کرد و گفت: این توافق با ۴ تاجر عمده پسته صورت گرفته است. این در حالی است که مهدی غضنفری وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت با اشاره به جلسه روز پنج‌شنبه هفته گذشته، خبر داده بود: صادرکنندگان پسته و مسوولان سازمان توسعه تجارت به توافق اولیه برای تنظیم بازار پسته رسیدند تا علاوه بر حفظ روند صادرات پسته، امکان کنترل بازار در کنار صادرات مازاد نیاز داخل فراهم شود.
 • نابسامانی در بازار مرغ

  نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: نابسامانی در بازار مرغ و گرانی، ناشی از نبود نظارت کافی بر بازار است. محمد اسماعیل‌نیا به ایسنا گفت: با توجه به جلسه‌های گذشته کارگروه تخصص تعامل و تعادل و بررسی‌های انجام شده در تولید مرغ و تخم‌مرغ مشکلی وجود ندارد و از این بابت وضع کشور مناسب است.
 • انتقاد از تزریق بی‌امان نقدینگی به اقتصاد

  رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به دلایل تورم در جامعه اشاره کرد و گفت: در مدت ۷ سال، نقدینگی در کشور چندین برابر شده است، زیرا با هر نیتی، به هر پروژه‌ای، بی‌امان نقدینگی تزریق کرده‌اند و اکنون این موضوع بر اقتصاد کلان کشور تاثیر گذاشته است؛ مثلا فقط پروژه «مسکن مهر» را ببینید که چه آثاری در افزایش نقدینگی در اقتصاد کشور برجای گذاشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر