خبرگزاری تسنیم- معاون امور گمرکی گمرک با اشاره به اینکه فعلا در سال ۹۳ تغییری در تعرفه واردات خودروهای بنزین‌سوز صورت نگرفته، گفت: اگر قیمت بنزین در اول اردیبهشت ماه به سمت تک نرخی شدن حرکت کند، احتمالا تغییراتی در تعرفه واردات خودرو اعمال شود. محمدرضا نادری در رابطه با تعیین تکلیف تعرفه واردات خودرو که قرار بود در روزهای پایانی سال ۹۲ اعلام و به گمرکات ابلاغ شود، اظهار کرد: فعلا با توجه به پیشنهادهای مختلف هیچ تغییری در تعرفه واردات خودروهای بنزین‌سوز صورت نگرفته و طبق مصوبه هیات وزیران ثبت سفارش و ورود کالاهای گروه ۱۰ به‌استثنای خودروهای ۲۵۰۰ سی‌سی به بالا با پرداخت دو برابر سود بازرگانی آزاد است.

وی افزود: البته خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی که پیش از این ثبت سفارش شده بودند با پرداخت دو برابر سود بازرگانی امکان ترخیص خواهند داشت.

معاون گمرک با اشاره به اینکه برای واردات کالاهای اولویت ۱۰ باید ۲ برابر سود بازرگانی آنها پرداخت شود، اضافه کرد: اگر قرار بر تغییر تصمیمات دولت در واردات این گروه کالایی باشد باید وزارت صنعت آن را به گمرکات ابلاغ کند که هم اکنون بخشنامه جدیدی به گمرک در این رابطه ارسال نشده است.

نادری ضمن بیان اینکه گمرک کشور دستورالعمل نحوه ترخیص کالاها را مطابق با قانون بودجه سال ۹۳ در تاریخ ۲۷ اسفند ماه سال ۹۲ به تمام استان‌ها ابلاغ کرده است، اظهار کرد: دولت در بخش خودروهای برقی تصمیم به کاهش تعرفه‌ها دارد که گویا این موضوع به تصویب نیز رسیده، اما در مورد خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی به دلیل نقش دستگاه‌های مختلف هر تصمیم جدید باید با بررسی پیشنهادهای بخش‌های مربوطه باشد.