وزیر صمت با بیان اینکه در تبصره ۱۸ اصناف دیده، معافیت‌‌‌‌های گمرکی برای اصناف لحاظ شده است و تمام مزایای واحدهای صنعتی را واحدهای صنفی نیز دارند، گفت: دفاتر تخصصی رشته فعالیت‌ها همزمان صنف و صنعت را جلو می‌‌‌‌برند و تمام مسائل رشته فعالیت‌ها در حوزه مربوطه در درون دفاتر تخصصی همان رشته فعالیت پیگیری می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار اتاق‌‌‌‌های اصناف، بازرگانی و تعاون حضور دارند و نظرات بخش خصوصی در تمام فعالیت‌ها کسب می‌شود، با اشاره به تفاهم‌نامه تامین مالی زنجیره‌ای اظهار کرد: اصناف توزیعی و تولیدی می‌توانند از این تفاهم‌نامه استفاده و مبتنی بر فاکتورهای الکترونیکی سامانه جامع تجارت تسهیلات دریافت کنند.

این مقام مسوول همچنین گفت: ساماندهی اصناف بدون مجوز را نیز در دستور کار داریم و پیگیری خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، نشست هم‌اندیشی سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صمت با اعضای هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران و مراکز استان‌ها با حضور اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد.

در این نشست فعالان اصناف به بیان مهم‌ترین  نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند. از جمله مهم‌ترین پیشنهادها به هم‌افزایی با وزارت جهاد کشاورزی برای حل وفصل مسائل مشترک، سیاستگذاری و نظارت واحد برای مجموعه اصناف، نظارت بر تخفیفات فروشگاه‌‌‌‌های زنجیره‌‌‌‌ای، توجه به بخش خصوصی و تشکل‌ها در تصمیم‌گیری‌ها، برگزاری نمایشگاه‌‌‌‌های تخصصی و جشنواره‌‌‌‌های خرید و حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا می‌توان اشاره کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند