وی اضافه کرد: در حال حاضر این مسوولیت از طریق کارگروه برنامه‌ریزی و نظارت بر رویدادهای تجاری متشکل از نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، حراست حوزه تجارت خارجی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با عناوین نمایشگاه‌ها، مدیریت شده و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع متناسب با نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های تجاری، برنامه‌ریزی لازم در خصوص ساماندهی نمایشگاه‌ها و هیات‌های تجاری در خارج کشور، در این سازمان انجام می‌شود.  

رئیس اتا‌ق ایران و امارات نیز در نشست تشریح برنامه‌های ایران در نمایشگاه اکسپو دوبی، اظهار کرد: اکسپو دوبی، چیزی فراتر از یک نمایشگاه، فرهنگ ملی کشورها ارائه می‌کند. امروز پس از المپیک و جام جهانی، اکسپو بزرگ‌ترین رویداد بین‌المللی به شمار می‌رود که فرهنگ ملل در آن عرضه شده و تلاش می‌شود برای مشکلات جهانی، راهکارهایی کلان با حضور تمامی کشورها ارائه شود. ایران در اکسپوهای اخیر حضوری پررنگ داشته و در دبی نیز بخش مربوط به ایران یکی از مهم‌ترین غرفه‌ها خواهد بود. به گزارش «ایسنا»، فرشید فرزانگان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بین ۲۵ تا‌ ۴۰ میلیون بازدیدکننده در اکسپو حاضر شوند، توضیح داد: این رویداد از مهر ماه ۱۴۰۰ تا‌ فروردین ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. دبی برای برگزاری این رویداد ۴۲ میلیارد دلار هزینه کرده و با وجود کرونا، تلاش شده شرایط برای حضور بازدیدکنندگانی از ۱۹۰ کشور جهان فراهم شود.

وی درباره بخش ایران در اکسپو نیز گفت: غرفه ایران با حدود ۸ تا‌ ۹ میلیون دلار هزینه ساخته می‌شود که تا‌کنون ۱۰ درصد آن تامین شده است. تلاش شده که در این بخش نشانه‌هایی از فرهنگ و تا‌ریخ ایران به نمایش گذاشته شود و شرکت‌های ایرانی با امکان تبلیغ محصولات و زیرساخت‌های خود، برای همکاری با شرکت‌های بین‌المللی دنیا آمادگی لازم را پیدا کنند. بخش ایران در مرداد ماه رسما تحویل خواهد شد و با حضور مقامات وزارت صمت، فعالان بخش خصوصی و اتا‌ق‌های بازرگانی، بخش ما قطعا یکی از مهم‌ترین و بهترین بخش‌ها در میان تمام کشورهای شرکت‌کننده در اکسپو خواهد بود. همچنین در این نشست، پدرام بیجکی‌زاده، قائم‌مقام شرکت مجری طرح تبلیغات اکسپو با اشاره ظرفیت‌هایی که برای حضور و مشارکت بازدیدکنندگان و فعالان اقتصادی از تمام کشورهای دنیا در اکسپو دبی در نظر گرفته شده، اعلام کرد که مسوولان برگزاری این رویداد، ۶۰ میلیون دز واکسن کرونا برای حاضران در اکسپو در نظر گرفته و عرضه خواهند کرد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند