یداله صادقی در گفت‌وگو با «ایسنا» از انجام بیش از ۱۶ هزار بازرسی ویژه کشف کالای قاچاق در ۱۰۰روز اول امسال خبر داد و گفت: در ۱۰۰ روز ابتدایی سال‌جاری درحوزه کشف کالای قاچاق تعداد ۱۶ هزار و ۸۸۹ مورد بازرسی در استان تهران انجام و ۱۴۲ فقره پرونده به ارزش بیش از ۷۴۹ میلیارد تومان تشکیل شده که برای تعیین تکلیف به مراجع قضایی ارسال شده است.

به گفته وی اهم کالاهای مکشوفه شامل مواد غذایی، لوازم یدکی خودرو و لوازم خانگی بوده که مراتب پس از صورت‌جلسه تحویل پلیس امنیت اقتصادی استان شده است.

صادقی با بیان اینکه در این رابطه ۵۹۷ مورد بازرسی از انبارها و محل نگهداری کالا در سطح استان انجام شده که ۴۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۹۱ میلیارد تومان تشکیل شده تصریح کرد: برخورد با کالای قاچاق از اولویت‌های حوزه بازرسی و نظارت در سال ۱۴۰۰ بوده و آماده دریافت گزارش‌های مردمی در این خصوص از طریق سامانه ۱۲۴ هستیم. رئیس سازمان صمت استان تهران در ادامه با بیان اینکه برای نظارت بر بازار کالا و خدمات در سطح استان در ۱۰۰ روز ابتدایی سال‌جاری ۲۵۶ هزار بازرسی انجام شده گفت: در این مدت ۲۱ هزار و ۸۴۰ فقره پرونده تخلف به ارزش بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان شناسایی و به مراجع ذی‌صلاح جهت تعیین تکلیف ارجاع شده است.

به گفته وی در همین بازه زمانی ۱۶ هزار و ۸۰۰ مورد بازرسی در قالب گشت مشترک با دستگاه‌های اجرایی، قضایی و انتظامی در سطح استان برگزار و منجر به شناسایی۳۳۰۰ فقره تخلف به ارزش ریالی بالغ‌بر بیش از ۱۸۷ میلیون تومان شده است.

صادقی با اشاره به ورود ۱۳هزار و ۶۰۰ مورد شکایت به سامانه ۱۲۴ در ۱۰۰ روز ابتدایی امسال گفت: از این تعداد ۸۷۹۰ مورد تلفنی و تعداد ۴۸۱۰ مورد حضوری دریافت شده که طبق بررسی بازرسان و کارشناسان سازمان تعداد ۳۶۸۰ مورد متخلف شناسایی شده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند