خمیس جابری‌نخیلو در گفت‌وگو با «ایسنا» با اشاره به عملکرد قابل‌توجه میز عمان اتاق بازرگانی بندرعباس، اظهار کرد: ارتباط با کشور عمان به بالاترین حد خود رسیده است و امید است با کاهش شیوع ویروس کرونا شاهد سرعت در انجام مراودات تجاری باشیم. وی همچنین از سرعت پیگیری‌ها برای راه‌اندازی خط مسافربری دریایی بین بنادر شرق استان هرمزگان و عمان خبر داد و افزود: اخذ مجوز شناورهای مسافری در چهار بندر عمان در شرف صدور است.

رئیس میز عمان انجام برنامه‌ریزی با مجوزهای خاص صورت گرفته جهت جذب گردشگر و مسافر و ایجاد پل ارتباطی بین بازرگانان ایران و عمان با هدف صادرات محصولات کشاورزی را از دیگر اقدامات انجام شده توسط میز عمان عنوان کرد.

وی از حضور نماینده ایرانی توسط دو بازرگان عمانی به‌منظور صادرات مواد معدنی، سنگ و مصالح ساختمانی خبر داد و افزود: فعالیت آنان از ابتدا سال جدید آغاز خواهد شد. جابری نخیلو در پایان خاطرنشان کرد: همچنین به پیشنهاد رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی پیگیری‌ها برای ایجاد ارتباط بین دو موسسه حقوقی در ایران و عمان جهت ارائه مشاوره‌های حقوقی به بازرگانان ایرانی در عمان و همچنین بازرگانان عمانی در ایران ادامه دارد و به‌زودی مرحله امضا تفاهم‌نامه خواهد رسید.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند