به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد تنظیم بازار همچنین مصوب کرد که تا اطلاع ثانوی و متعادل شدن قیمت فروش میوه و همچنین فراوانی کالا در شبکه‌های توزیع، صادرات سیب و پرتقال محدود شود. همچنین این ستاد تاکید کرد که توزیع ذخایر میوه شب عید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در کل کشور آغاز شود. بر اساس آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار، همه دارندگان ذخیره میوه می‌توانند با هماهنگی لازم نسبت به توزیع کالای خود در غرفه‌های رایگانی که از طریق میادین میوه و تره‌بار در اختیار آنان قرار خواهد گرفت، اقدام کنند.

در عین حال، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز در گفت‌وگو با «ایسنا»، درباره مسائل مطرح شده در جلسه تنظیم بازار استان تهران، گفت: به منظور کوتاه کردن دست واسطه‌ها در عرضه میوه ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۰، تفاهم نامه‌ای بین سازمان صمت استان تهران، اتحادیه باغداران دماوند و اتحادیه بارفروشان تهران منعقد شد که در آن مقرر شد اتحادیه باغداران، سیب باغداران را با حداقل سود و اتحادیه بارفروشان و فروشندگان میوه و سبزی نیز محصولات خود را از طریق شبکه‌ای توزیع و اعضای اتحادیه به صورت مستقیم  بین مردم توزیع کنند. وی با بیان اینکه براساس توافقات انجام شده واحدهای صنفی منتخب به عرضه سیب درختی با حداقل سود و تحت نظارت اتحادیه و بازرسان سازمان صمت اقدام می‌کنند، اظهار کرد: برای تنظیم بازار میوه و مرکبات ایام پایانی سال براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار در استان تهران بالغ بر ۴۰ هزار تن پرتقال و سیب نیز با قیمت‌های مصوب آماده توزیع است.

این مقام مسوول همچنین از تشدید فعالیت گشت‌های نظارت و بازرسی برای تنظیم بازار میوه و سایر کالاهای اساسی خبر داد و با بیان اینکه میزان ذخیره‌سازی و موجودی پرتقال و سیب در انبارها و سردخانه‌ها به مقداری کافی صورت گرفته، تصریح کرد: افزایشی در قیمت میوه نخواهیم داشت. رئیس سازمان صمت تهران در ادامه اعلام کرد که شیوه تامین قراردادی مرغ در تهران اجرایی می‌شود و گفت: در شیوه تامین قراردادی مرغ، دو تا سه زنجیره تولید وظیفه تامین مرغ تهران را عهده دار شده و نهاده‌های مورد نیاز آنها را تامین می‌کنند. در کنار این روش، افزایش توزیع مرغ منجمد و نظارت و بازرسی، منجر به متعادل شدن قیمت مرغ می‌شود.

صادقی همچنین تولید روغن خانوار در بهمن ماه را ۳۲ هزار تن عنوان کرد و گفت: تقاضا برای خرید روغن طی روزهای گذشته افزایش یافته و کمبود کالا براساس تقاضای کاذب بازار است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند