محمدی‌پور در گفت‌وگو با «ایسنا»‌ اظهار کرد: کالاهای هدف در این طرح نظارتی اقلام مورد نیاز مردم در ایام پایان سال و همچنین نظارت بر قیمت محصولات میوه و تره‌بار، گوشت قرمز، تخم‌مرغ، آجیل، شیرینی و مواد مرتبط با کرونا مثل محصولات ضد‌عفونی دستکش و ماسک است. همچنین بر امور خدماتی مثل حمل و نقل مسافر، اتو سرویس‌ها و قالیشویی‌ها نظارت ویژه می‌شود و رصد از انبارها و مراکز نگهداری کالاها نیز در دستور کار گشت‌های نظارتی قرار دارد.

وی همچنین از برگزاری ۲۵ گشت یک شکل علاوه بر گشت‌های قبلی در شهر تهران خبر داد و اعلام کرد که طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید تا آخر فروردین سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

این مقام مسوول همچنین با اشاره به نظارت بر قیمت کالاها در این طرح اظهار کرد: در صورت مشاهده کمبود کالا نیز وظیفه معاونت نظارت و بازرسی، گزارش کمبود کالا به دستگاه‌های مربوطه و وزارت صمت است. محمدی‌پور همچنین درباره تفاوت طرح تشدید نظارت بر بازار در آستانه شب عید نسبت به سال‌های گذشته، گفت: بازرسان اخیرا‌ به سامانه یکپارچه مشترک بازرسی (سیمبا) مجهز شدند که بر اساس آن بازرسان با استفاده از تبلت و سیم کارتی که در اختیارشان قرار گرفته، برگه گزارش بازرسی و شکایتی که در سامانه ۱۲۴ ثبت می‌شود را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند و اگر به تخلف برخورد کنند به‌صورت مستقیم گزارش را تنظیم و برای رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می‌کنند. به‌طور کلی می‌توان گفت پروسه اداری بسیار کوتاه شده و رسیدگی به شکایات و تخلفات به‌صورت آنلاین و دیجیتالی برای سازمان تعزیرات حکومتی منعکس می‌شود. وی همچنین درباره وضعیت بازار تخم‌مرغ گفت: همچنان مشکل کمبود عرضه وجود دارد و هنوز عرضه تخم‌مرغ در تهران به رغم روزانه ۴۰۰ تن که نیاز این استان است نرسیده و وزارت جهاد کشاورزی و سازمان پشتیبانی امور دام روزانه ۱۵۰ تا ۱۶۰ تن تخم‌مرغ در تهران عرضه می‌کنند. می‌توان گفت همچنان توزیع کمتر از تقاضاست که این موضوع به وزارت جهاد کشاورزی برمی‌گردد و مسوولیت وزارت صمت فقط نظارت بر بازار است. اگر عرضه به اندازه کافی انجام شود حتما‌ قیمت تنظیم بازار اجرا خواهد شد.ستاد تنظیم بازار اخیرا برای سومین بار در سال جاری قیمت تخم‌مرغ را افزایش داد و بر این اساس نرخ مصوب هرکیلو تخم‌مرغ در مغازه‌ها برای مصرف‌کننده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم‌مرغ (بدون بسته بندی‌های مختلف) هم ۳۲ هزار تومان تعیین شده است. اما در هفته‌های گذشته قیمت هرشانه تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران به بیش از ۴۵ هزار تومان هم رسید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند