در این دیدار بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های اقتصادی ایران و اسپانیا در حوزه گردشگری، هتلداری، انرژی‌های تجدیدپذیر و قطعات خودرو تاکید شد.

سلاح ورزی نایب‌رئیس اتاق ایران اظهار کرد: از سال‌های گذشته، شاهد افول روابط بین ایران و اسپانیا هستیم، درحالی‌که ظرفیت‌های اقتصادی بسیار فراوانی بین دو کشور وجود دارد.

او توضیح داد: خشکبار و زعفران از اقلامی هستند که به‌طور سنتی بین دو کشور مبادله شده، اما در مواد پتروشیمی، سنگ و شیشه نیز مزیت‌های خوبی برای صادرات به اسپانیا داریم که باید از آنها به نحو مطلوب بهره‌برداری شود. او در این خصوص عنوان کرد: ایجاد خطوط بسته‌بندی زعفران و دیگر مواد غذایی در اسپانیا برای صادرات مجدد می‌تواند مورداستفاده ایران قرار گیرد. نایب‌رئیس اتاق ایران معتقد است: صنایع ایران نیز می‌توانند در برخی قطعات خودرو و دستگاه‌های مکانیزه کشاورزی از توانمندی‌های اسپانیا بهره‌برداری کنند. سلاح‌ورزی همچنین بر ضرورت استفاده از تجربیات کشور اسپانیا درزمینه انرژی‌های تجدیدپذیر و گردشگری تاکید کرد و ادامه داد: ایران برای توسعه ظرفیت گردشگری خود به هتل‌های بیشتری نیاز دارد. هم‌اکنون هتل‌هایی در ایران هستند که نیمه‌کاره مانده‌اند و سرمایه‌گذاران اسپانیایی می‌توانند از این فرصت‌ها استفاده کنند. ضمن آنکه امکان سرمایه‌گذاری مشترک در این زمینه‌ها فراهم است و می‌توانند به‌صورت جوینت ونچر فعالیت کنند. او افزود: همچنین در ایران تعداد زیادی بناهای قدیمی وجود دارد که می‌توانند به‌عنوان یک زنجیره اقامتی و هتلداری مورد بهره‌برداری قرار گیرند. در این نشست از سوی طرفین اسپانیایی تاکید شد: با تمهیداتی که برای معرفی مصر به‌عنوان مقصد گردشگری در اسپانیا گرفتیم، توانستیم مصر را به‌عنوان یکی از اولین مقاصد گردشگری اسپانیا معرفی کنیم. ایران به‌عنوان گهواره تمدن ظرفیت‌های زیادی برای تبدیل‌شدن به قطب گردشگری دارد اما معرفی خوبی از ایران در رسانه‌ها صورت نمی‌گیرد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند