غلامحسین جمیلی، به تکلیف ستاد اقتصاد مقاومتی و درخواست وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت به اتاق ایران برای راه‌اندازی دفاتر تجاری در کشورهای هدف و منطقه اشاره کرد. براساس اظهارات او شرایط در حال تغییر بوده و برای حضور در بازارهای بین‌المللی فشارهای بسیاری بر شرکت‌های ایرانی وارد می‌آید. از طرفی برای حمایت از این شرکت‌ها تکالیفی به عهده اتاق ایران گذاشته شده که در همین راستا لازم است قدم‌هایی را برداریم.

جمیلی همچنین از رویکرد اتاق ایران در راستای گسترش بازارهای صادراتی کشور، خدمت‌رسانی، بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود و همسو کردن تلاش‌هایی که در این مسیر صورت می‌گیرد، سخن گفت و تاکید کرد: بسیج امکانات و ایجاد یک کانون قدرتمند برای بازتاب بهتر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در چین، آن چیزی است که دنبال می‌کنیم. بدون شک همراهی شرکت‌های بزرگ با این ماجرا ضرب‌آهنگ تاسیس دفاتر تجاری اتاق ایران را سریع‌تر و آسان‌تر خواهد کرد. به اعتقاد او آنچه حضور و مشارکت در این برنامه را معنا می‌دهد، نوسانات و تغییراتی است که در آینده رخ می‌دهد، چراکه شرایط تجارت و سرمایه‌گذاری برای ایرانیان تا همیشه بر همین منوال نخواهد بود. جمیلی توجه به برنامه‌های بلندمدت در این دفتر تجاری را رویکرد اصلی آن عنوان کرد و افزود: مشارکت شرکت‌های بزرگ می‌تواند شأن و جایگاه این دفتر تجاری را بالا ببرد و در مقابل این مرکز نیز قادر به ارائه خدمات کیفی و کمی‌تر به افراد خواهد شد.

عضو هیات‌رئیسه اتاق ایران در ادامه به اثرگذاری اتاق مشترک ایران و چین اشاره و تاکید کرد: این اتاق مشترک در چین از جایگاه خوبی برخوردار بوده و انعکاس آنچه از سوی اتاق مشترک مطرح شود، جلوه و اعتبار متمایزی در این کشور دارد. بنابراین در این شرایط می‌توان از فرصت موجود بهترین بهره را برد.

او یادآور شد: تلاش داریم با همکاری شما تا قبل از پایان سال میلادی جاری این دفتر را راه‌اندازی کنیم.

براساس برنامه دوره نهم هیات رئیسه اتاق ایران، دفاتر بازاریابی به‌منظور توسعه صادرات برون‌مرزی حداقل در ۵ کشور هدف از جمله چین، هند، ترکیه، عراق و امارات تا پایان دوره باید تاسیس شوند که در حال حاضر دفاتر تجاری اتاق ایران در دو شهر آستاراخان روسیه و دمشق سوریه در مرحله فعال‌سازی است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند