در این مراسم طرح آبرسانی به ۵۰۰ روستا افتتاح و برای آبرسانی به ۵۰۰ روستای محروم دیگر تفاهم‌نامه‌ای با اعتبار هزار میلیارد تومان بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و وزارت نیرو امضا شد.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این مراسم با اشاره به اقدامات گسترده ستاد برای مقابله با کرونا گفت: با دستور رهبرمعظم انقلاب از نخستین روز شیوع کرونا، با تمام قوا وارد میدان مبارزه با این ویروس شدیم و در هر زمینه‌ای که کشور دچار خلأ بود، ورود کردیم و کشور را از واردات اقلام بهداشتی نظیر ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده بی‌نیاز کردیم.

مخبر با اشاره به توزیع بسته‌های حمایتی این ستاد برای حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا خاطرنشان کرد: این طرح شامل یک‌میلیون بسته بهداشتی و ۵ میلیون بسته معیشتی و پروتئینی بوده است که البته توزیع آنها در مناطق محروم ادامه هم خواهد داشت.

وی درخصوص اشتغا‌لزایی برای آسیب‌دیدگان کرونا نیز گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰۰ طرح با ظرفیت ایجاد هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور اجرا می‌کنیم که این مشاغل به‌طور روزانه در سامانه‌های ما ثبت می‌شوند و قابل رهگیری هستند.

مخبر با اشاره به شکل‌گیری یک جریان جهادی در این زمینه، ادامه داد: ستاد اجرایی سال گذشته ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرد که این رقم امسال به ۳۰۰ هزار شغل خواهد رسید.

وی افزود: ستاد اجرایی درکنار این کارها از طرح‌های زیربنایی و آب و برق‌رسانی نیز غفلت نکرده است.

وی با اشاره به احداث بیمارستان و خانه بهداشت در سراسر کشور از سوی این ستاد تصریح کرد: همه اقدامات ما با توجه به درخواست دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها صورت می‌گیرد و تلاش می‌کنیم در راستای محرومیت‌زدایی در کشور، خلأهای موجود را برطرف کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به رونمایی از طرح آبرسانی به هزار روستا تاکید کرد: مجری اصلی این طرح خود وزارت نیرو بوده و ستاد اجرایی صرفا کمک‌دهنده به آنها در این حوزه بوده و با امضای این تفاهم‌نامه ۵۰۰ روستای دیگر تا پایان سال از آب شرب برخوردار و طرح هزار روستا تکمیل خواهد شد.

همچنین محمد مخبر، خبری خوش درخصوص درمان بیماران کرونایی داد و گفت: محققان دارویی ستاد موفق به تولید، ساخت و اخذ تاییدیه یک داروی تحریمی مخصوص بیماران کرونایی شدند.

وی افزود: قیمت نسخه ایرانی داروی Remdesivir که در بازار سیاه به ۶۰میلیون تومان رسیده، با قیمتی بسیار پایین‌تر با قیمت مصوب وزارت بهداشت از هفته آینده وارد بازار خواهد شد.

وی افزود: محققان دارویی ستاد اجرایی از چندین روش علمی روز دنیا، درحال تحقیق و ساخت داروهای موردنیاز بیماران کرونایی و برطرف کردن خلأهای موجود درکشور و نیازهای وزارت بهداشت با توجه به مسائل تحریمی هستند.

مخبر خاطر نشان کرد:جزئیات بیشتری از داروی جدید تولید شده را در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

سیدامیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز در این مراسم گفت: تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ طرح عمرانی و زیرساختی اعم از مدرسه، راه، پل و آبرسانی داشته‌ایم و رسالت اصلی ما توانمندسازی مردم مناطق محروم و ایجاد اشتغال است و ۷۵ درصد منابع ما نیز برای همین مهم صرف می‌شود.

وی با اشاره به جزئیات طرح بهره‌برداری از آب شرب ۵۰۰ روستا و لوله‌گذاری و حفر چاه در این‌مناطق، ابراز امیدواری کرد با کمک آبفا و وزارت نیرو گرد محرومیت از این مناطق از بین برود.

در ادامه این مراسم، حمیدرضا جانباز مدیر آبفای وزارت نیرو با اشاره به کمبود ذاتی آب در برخی مناطق گفت: طبق این طرح همه روستاها تحت پوشش تامین آب شرب قرار خواهند گرفت و از این رو ۵۰۰ روستای جدید در مناطق هدف مورد توجه خواهند بود.

معاون وزیر نیرو افزود: از ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بابت توجه و تمرکز ویژه بر روی طرح‌های آبرسانی به مناطق محروم قدردانی می‌کنیم و بابت سعه صدر و تعریف ۵۰۰ پروژه جدید در روستاهای کم‌برخوردار هم سپاسگزاریم.

وی افزود:عملکرد جهادی دکتر مخبر و همکارانشان در بنیاد برکت به ما هم در وزارت نیرو انگیزه می‌دهد.

در ادامه این مراسم، طرح آبرسانی به ۵۰۰ روستای محروم کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند