به گزارش صدا و سیما، احسان قمری درباره علت بازنگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور افزود: عدم اطلاع‌رسانی صریح به صادرکنندگان، یکی از علت‌های این امر است و ما باید در این زمینه بیشتر اطلاع‌رسانی کنیم.

وی گفت: اعتقاد داریم که صداوسیما و سازمان توسعه تجارت، کار خود را خوب انجام داده‌اند، اما جهل به قانون، رافع مسوولیت نیست و صادر کننده واقعی کار خود را به درستی انجام می‌دهد.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت افزود: اعتقاد ما بر این است که صادرکنندگان اصلی و کسانی که دلسوزانه کار می‌کنند و دوباره می‌خواهند صادرات انجام دهند ارز خود را به کشور بر می‌گردانند و اگر بیان می‌کنیم که ۲ هزار و ۵۰۰ کارت بازرگانی امروز تعلیق شده این ظلمی است که به صادرکننده واقعی می‌شود.

قمری گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ صادرکننده‌ای که درست کار نمی‌کنند و صادراتشان به نوعی با کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف در حال انجام است فعالیت صادرکنندگان اصلی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی افزود: اخیرا اصلاحاتی در قوانین و مقررات ایجاد شده که به صادر کننده کمک خواهد کرد که بتواند ارز خود را برگرداند ضمن اینکه بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۹۹ که چند روز پیش ابلاغ شد نمونه‌ای از مشوق‌های صادراتی است.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند