به گزارش خبرگزاری مهر، در نود و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار موضوع بازنگری نرخ انواع نهاده‌ها (جو، کنجاله سویا، سبوس و …) و قیمت مصرف‌کننده اقلام پروتئینی (گوشت مرغ، شیر، تخم‌مرغ و…) برای استمرار تولید و تامین مواد اولیه مورد بررسی قرار گرفت.

در مصوبه ستاد تنظیم بازار، با توجه به قیمت عرضه جو داخلی و ضرورت حمایت توامان از کشاورزان جوکار با نرخ تضمینی گندم و دامداران با قیمت عرضه جو وارداتی به میزان ۱۵۰۰ تومان موافقت شد.

همچنین قیمت پیشنهادی عرضه سبوس به جلسه ارائه و مقرر شد اعمال آن پس از لحاظ سهم اثر آن در بهای تمام‌شده کالاهای نهایی (شیرخام، انواع گوشت و سایر اقلام پروتئینی) و ابلاغ قیمت جدید کل زنجیره، همزمان صورت پذیرد.

علاوه بر این مقرر شد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت مصرف‌کننده اقلام پروتئینی (گوشت‌مرغ، شیر، تخم‌مرغ و... ) را با توجه به بازنگری در نرخ انواع نهاده (سبوس، جو، ذرت، کنجاله و...) در قالب کمیته اقلام پروتئینی و بهره‌گیری از نظر انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی حسب ارتباط کالایی مورد بررسی، محاسبه و جهت اخذ تصمیم نهایی به جلسات آتی کارگروه تنظیم بازار ارائه کند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند