فروشگاه رفاه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بنگاه‌های صنعت خرده‌فروشی با بیش از ۳۵۰۰ تامین‌کننده معتبر در سراسر کشور همکاری مستمر دارد و توانسته محصولات این تامین‌کنندگان را به‌دست مشتریان برساند. رسالت فروشگاه‌های رفاه همواره تامین مایحتاج و کالای موردنیاز مردم، با بالاترین کیفیت و تنوع و در عین حال نازل‌ترین قیمت بوده است. با توجه به تنوع بالا در سلیقه و نیاز مشتریان، عمده توجه این شرکت بر محوریت عرضه کالا با حفظ موجودی و پایداری تعداد محصولات در تمام سطوح فروش است. به همین دلیل یکی از سیاست‌های این بنگاه بزرگ اقتصادی توجه به شبکه تامین خود به‌عنوان شرکای تجاری است.

در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه ساختار توزیع و ارسال کالا به نحوی شکل گرفته است که کالا در دورترین مناطق کشور در کمترین بازه زمانی قابل دسترسی و تهیه باشد. در این راستا تلاش شده تا از یک‌سو با حذف واسطه‌ از افزایش قیمت کاذب اقلام مصرفی جلوگیری شود و از سمت دیگر، با تاسیس فروشگاه‌های متعدد در تمام شهرهای بزرگ و بیشتر شهرهای کوچک از تاثیر هزینه حمل در قیمت کالا ممانعت به عمل‌ آید تا حقوق مشتری‌مداری به شکل کامل و جامعی برقرار شود.

به گفته کارشناسان صنعت خرده‌فروشی کشور، با توجه به گردش مالی بالا و تعامل مناسب با تامین‌کنندگان در بازار ایران، بدهی در گردش رفاه به تامین‌کنندگان درحد معقول است و از منظر این شاخص، ریسک همکاری با رفاه پایین و وضعیت اعتباری رفاه در بین شرکای تجاری مطلوب ارزیابی می‌شود. با توجه به ارزش دارایی‌های ثابت رفاه، همکاری با شرکت رفاه، یکی از بدون ریسک‌ترین همکاری‌های تجاری برای تولیدکنندگان و تجار ایرانی است.

 با توجه به عقد قرارداد همکاری با ارگان‌ها و سازمان‌های بزرگ و معتبر در سال‌جاری از جمله امضای تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات به بازنشستگان با حمایت بانک صادرات و برنامه راه‌اندازی فروشگاه‌های جدید و برنامه توسعه شرکت رفاه در سال آتی، رشد فروش سالانه قابل‌توجهی برای سال آتی رفاه پیش‌بینی می‌شود و این امر می‌تواند بیش از پیش برای تامین‌کنندگان کالا و شرکای رفاه مورد توجه قرار گیرد. این درحالی است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه رکورد فروش روزانه ۷۵۰ میلیارد ریال را در سال ۹۸ شاهد بوده که با تخفیفات بیش از ۲ هزار میلیارد ریال در جشنواره‌های ماهانه حراجستون و سایر برنامه‌های تخفیفی و جایزه‌محور به مشتریان همراه بوده است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند