در این بیانیه آمده است: «با اجرای وفادارانه این توافقات، دو طرف متعهد می‌شوند از هر نوع اقدامی که روح این توافقات را نقض می‌کند، خودداری کنند. به‌علاوه دو ملت تلاش خواهند کرد به‌زودی اختلافات تعرفه‌ای و سایر موضوعات مرتبط را حل‌وفصل کنند.»

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» اندکی پس از اعلام آمادگی آمریکا و ژاپن برای نهایی‌سازی توافق تجاری، روز چهارشنبه رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد توافق با چین برای پایان دادن به جنگ‌تجاری حدود ۱۵ ماهه میان دو کشور می‌تواند زودتر از آنکه مردم فکر می‌کنند، حاصل شود. ترامپ در ادامه صحبت‌های خود همچنین از قصد چینی‌ها برای خرید حجم گسترده‌ای از محصولات کشاورزی آمریکا خبر داد. او که در جمع خبرنگاران حاضر در نیویورک سخن می‌گفت، اعلام کرد: «آنها خیلی می‌خواهند با ما توافق کنند. این توافق زودتر از آنچه که شما فکر می‌کنید می‌تواند حاصل شود.»

رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه چینی‌ها تلاش کرده‌اند رفتار خوبی با او داشته باشند در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید:‌ «من نیز با آنها خوب بوده‌ام. در این رابطه ما برخی مذاکرات بسیار خوب داشته‌ایم.» در صحبت‌های ترامپ آمده است: «می‌دانید چرا آنها می‌خواهند توافق کنند؟ به این خاطر که آنها در حال از دست دادن مشاغل خود هستند، زنجیره عرضه آنها وضعیتی جهنمی دارد و شرکت‌ها درحال خارج کردن خطوط تولید خود از چین به سایر کشورها نظیر آمریکا هستند.»

این درحالی است که سازمان جهانی تجارت از آمریکا برای وضع عوارض بر کالاهای آمریکایی حمایت کرده است و با ۵/ ۷ میلیارد دلار عوارض بر تجارت سالانه کالاهای اروپایی موافقت کرده که البته کمتر از درخواست آمریکاست.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند