وی در اختتامیه مجمع عمومی سالانه انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران تاکید کرد: به‌رغم تهدیدات و ایجاد شرایط سخت و ویژه، بنادر کشور همچنان پرترافیک هستند که نشان می‌دهد چرخ کشتیرانی و بنادر در جریان است و این ظرفیت می‌تواند تسهیل‌کننده اهداف اقتصادی کشور باشد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه بندر چابهار می‌تواند آینده حمل‌ونقل دریایی کشور باشد، گفت: درحالی‌که سال گذشته اکثر بنادر کاهش عملکرد داشته‌اند، بندر چابهار به تنهایی رشد ۵۰ درصد را تجربه کرد. راستاد در بخش دیگری با اشاره به موضوعات بیمه و حمل‌ونقل گفت: مشکلات مربوط به بخش بیمه از حوزه حقوقی برطرف شده و به بخش فنی رسیده که امیدواریم به‌طور کامل تا چند وقت آینده حل شود. وی با بیان اینکه هزینه‌های نقل‌وانتقال ارز کشتی‌های خارجی در چنین شرایطی دشوار است، افزود: هزینه ارزی این کشتی‌ها را ۵ درصد در نظر گرفته‌ایم و این درخواست در جلسات هیات عامل تصویب شده و امیدواریم در حداقل زمان به مرحله اجرایی برسد. به گفته راستاد، طبق رایزنی‌هایی که انجام شد، هم اکنون انجمن کشتیرانی به‌عنوان عضو در تمام جلسات مربوط به حوزه حمل‌ونقل شرکت دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به روند انجام طرح‌های توسعه‌ای در بنادر اشاره کرد و گفت: توسعه ترمینال شماره ۳ کانتینری بندر شهید رجایی با قوت و قدرت در حال اجرا است و انتظار داریم فاز اول آن تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به تجهیز و تکمیل ترمینال شماره ۲ کانتینری بندر شهید رجایی گفت: کماکان سیاست سازمان بنادر بر پایه ایجاد ظرفیت و ساخت زیر بناهای بندری توسط دولت و ساخت و توسعه روبناها و خرید تجهیزات توسط بخش‌خصوصی است. راستاد ادامه داد: اولویت سازمان بنادر، سرمایه‌گذاری از سوی بخش‌خصوصی است و برای حفظ فعالیت و اشتغال در این بخش می‌تواند برای سهم خود تعدیل هم داشته باشد.

وی با اعلام این خبر که «طی دو ماه آینده ۱۲ دستگاه «آرتی‌جی» به مجموعه امکانات بندری شهید رجایی اضافه می‌شود» تصریح کرد: با رویکرد و برنامه‌های زمان‌بندی شده در سازمان بنادر، کلیه طرح‌های توسعه بنادر بدون توقف درحال اجرا است. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: با همکاری بخش‌خصوصی تمام سرمایه‌گذاری‌ها درحال انجام است و ما توسعه پس‌کرانه‌های بندری را در دستور کار داریم؛ به‌طوری‌که ۲۴۰۰ هکتار از اراضی پس‌کرانه را در اختیار خدمات لجستیکی اقتصادی قرار داده‌ایم.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند