به گزارش خبرگزاری مهر، بررسی آمار تجارت خارجی کشور در فروردین ماه سال‌جاری نشان می‌دهد که در نخستین ماه سال ۱۹۴ هزار و ۷۲۷ تن برنج به ارزش ۱۹۵ میلیون و ۵۸۵ هزار دلار به کشور وارد شده است. این درحالی است که در فروردین ماه سال گذشته ۶۶ هزار و ۵۲ تن برنج به ارزش ۶۸ میلیون و ۶۱۸ هزار دلار وارد کشور شده بود. به این ترتیب آمار نشان می‌دهد، واردات برنج در فروردین ماه سال‌جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل از نظر وزنی ۸۰/ ۱۹۴ درصد و از نظر ارزشی ۰۳/ ۱۸۵ درصد رشد کرده است.

همچنین در ماه اول سال‌جاری ۳۶ هزار و ۴۲ تن موز سبز تازه یا خشک کرده به ارزش ۲۴ میلیون و ۵۷۶ هزار دلار به کشور وارد شده است. در فروردین ماه سال گذشته ۴۴ هزار و ۹۴ تن موز به ارزش ۴۳ میلیون و ۲۶۲ هزار دلار به کشور وارد شده بود. بنابراین، واردات موز در ماه اول سال‌جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل، از نظر وزنی ۲۶/ ۱۸ درصد و از نظر ارزشی ۱۹/ ۴۳ درصد کاهش یافته است.

در فروردین ماه سال‌جاری ۸۱ هزار و ۵۰۰ تن شکر به ارزش ۲۷ میلیون و ۸۶۲ هزار دلار به کشور وارد شده است. این در حالی است که در فروردین ماه سال گذشته ۲۵ هزار و ۸۸۵ تن شکر به ارزش ۱۳ میلیون و ۵۳۷ هزار دلار به کشور وارد شده بود. به این ترتیب آمار نشان می‌دهد که در فروردین ماه سال‌جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل واردات شکر از نظر وزنی ۸۵/ ۲۱۴ درصد و از نظر ارزشی ۸۲/ ۱۰۵ درصد افزایش یافته است. همچنین در ماه اول سال‌جاری ۱۴ هزار و ۳۹۶ تن کره بسته‌بندی به‌صورت بسته‌های بیش از ۵۰۰ گرم، به ارزش ۹۰ میلیون و ۹۷۲ هزار دلار به کشور وارد شده است. در ماه مشابه سال قبل واردات کره به میزان ۳ هزار و ۳۰۱ تن و به ارزش ۲۳ میلیون و ۲۶۶ هزار دلار بود. بنابراین، واردات کره در ماه اول سال‌جاری نسبت به فروردین سال قبل، از نظر وزنی ۰۴/ ۳۳۶ درصد و از نظر ارزشی ۲۹۱ درصد رشد کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند