مظفری با تقدیر از رئیس موسسه فرهنگی اکو و سفرای حاضر در آیین افتتاح گفت: گشایش دفتر همکاری‌های مشترک کیش و موسسه فرهنگی اکو زمینه‌ساز افزایش تعامل و توسعه گردشگری است. وی افزود: اهداف و پتانسیل‌های بسیار خوبی در موسسه فرهنگی اکو وجود دارد و جزیره کیش به پشتوانه ظرفیت‌های خوب، یکی از مناطقی است که می‌تواند دراجرایی شدن این اهداف کمک کند. امید داریم با افتتاح این دفتر در جهت تحقق اهداف و ارتقای همکاری‌ها در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، علمی، ورزشی، هنری، گردشگری، تجاری و صنعتی شاهد دستاوردهای خوبی باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از استقبال خوب سفرای کشورهای ترکمنستان، پاکستان و قزاقستان از راه‌اندازی این دفتر خبر داد و افزود: نمایندگان کشورهای همسایه که عضو موسسه فرهنگی اکو نیز هستند از گشایش این دفتر در جزیره کیش به خوبی استقبال و درخصوص افزایش کارکردهای این دفتر پیشنهادهای ارزنده‌ای ارائه کردند. رئیس موسسه فرهنگی اکو نیز در این مراسم با اشاره به تفاهم‌نامه مشترکی که بین منطقه آزاد کیش و موسسه فرهنگی اکو امضا شده گفت: به همت دکتر مظفری شاهد فراهم شدن شرایط و اجرای این تفاهم‌نامه هستیم و باتوجه به اینکه منطقه آزاد کیش، منطقه‌ای بی‌بدیل است پتانسیل موسسه فرهنگی اکو در برگزاری رویدادهای بین‌المللی، امکانی ارزشمند برای همکاری با جزیره کیش در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، ورزشی، موزه‌ها، ژئوپارک‌ها و مباحث مربوط به صلح و خانواده است که این حوزه‌ها از مولفه‌های قید شده در تفاهم‌نامه است. ایجاد دفتر همکاری‌های مشترک درجزیره کیش، اسفند سال ۹۷ در نشست غلامحسین مظفری و محمدمهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو طرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

موسسه فرهنگی اکو نهاد فرهنگی سازمان همکاری اقتصادی (اکو) است که در سال ۱۳۷۴ توسط سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه تاسیس شده‌ و مرکز آن در شهر تهران است. وظیفه این بنیاد گسترش همکاری و تبادلات فرهنگی میان ۱۰کشور عضو اکو است.