محمدرضا کرباسی، معاون بین‌الملل اتاق ایران با بیان این مطلب که بعد از برجام شرایط خوبی برای توسعه مناسبات تجاری با لهستان به وجود آمد، با ابراز تاسف از شروع تحریم‌های جدید و از بین رفتن فرصت‌های ایجاد شده گفت: البته هنوز کشورهایی هستند که با وجود تحریم‌ها، خواستار ادامه همکاری‌های خود با ایران بوده و در تلاشند تا مسیرها ی جدیدی را برای این منظور پیدا کنند، به باور وی لهستان نیز به دلیل روابط دیرینه و خوبی که با ایران داشته، سعی دارد همچنان مناسبات خود را حفظ کند چراکه لهستان ظرفیت خوبی برای دسترسی ایران به بازارهای اروپایی محسوب می‌شود.

در ادامه این نشست هیات‌رئیسه و اعضای کمیته معرفی شدند. رحیم بنامولایی، ریاست این کمیته را به عهده دارد و مهران فکری نیز به‌عنوان نایب‌رئیس انتخاب شده است. دیگر اعضای کمیته را نیز محمدعلی رضایی کمال‌آباد، حسین پهلوان‌پور، سیدحامد نورحسینی، کوروش رحمانی‌فرد، رها صالحی، سیدرضا حسینی، محمدحسین راسخی، علیرضا شمس‌فرد، فرامرز گودرزی و خالق کوثرنیا تشکیل می‌دهند همچنین امیرمسعود دانش‌خو به نمایندگی از سازمان توسعه تجارت و کیومرث کاظمی نیز به نمایندگی از وزارت امور خارجه عضو این کمیته هستند. رحیم بنامولایی، رئیس کمیته مشترک ایران و لهستان، نقش‌آفرینی بخش‌خصوصی در شرایط سخت تحریم را موثر دانست و تاکید کرد: فعالان اقتصادی باید در این دوران به حفظ روابط کشور با شرکای اقتصادی خود، کمک کنند. در ارتباط با لهستان فرصت‌های خوبی در اختیار داشتیم که متاسفانه همه را از دست دادیم. با وجود این به اعتقاد وی به دلیل علاقه دو طرف برای تداوم روابط تجاری، لازم است با همکاری افراد خبره و حرفه‌ای، سازوکاری طراحی کرد و به کمک آن سطح روابط بین دو کشور را توسعه داد. این فعال اقتصادی جاده‌سازی، ساختمان‌سازی، خدمات فنی و مهندسی، کشت فراسرزمینی و محصولات حلال را از جمله زمینه‌های مساعد برای همکاری بین دو کشور دانست و تصریح کرد: به‌طور حتم حل مشکلات بانکی کلید کارگشای مشکلات اقتصادی و تجاری است. وی استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم لهستان را نیز ضروری دانست و خواستار استفاده از تجربیات این افراد شد.

مهران فکری، نایب‌رئیس کمیته مشترک ایران و لهستان، بازار این کشور را برای محصولات و خدمات ایرانی بکر توصیف کرد و گفت: حال که مسیر ریلی تا آستارا کشیده شده ایران به غرب لهستان متصل شده ‌است. این موضوع اهمیت زیادی در تجارت با این کشور دارد. وی نبود پرواز مستقیم به لهستان را یکی از مشکلات همکاری تجاری با این کشور برشمرد و تاکید کرد: چون پرواز مستقیم نداریم، حتی در بخش گردشگری هم نتوانسته‌ایم موفق عمل کنیم. این فعال اقتصادی از انتقال کارخانه‌های داروسازی آلمان به لهستان به‌عنوان یک فرصت یاد کرد و ادامه داد: ایران می‌تواند با صادرات داروهای گیاهی به تامین مواد اولیه این کارخانه بپردازد.