سعید درخشانی، رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌داران گفت: عرضه روغن در سطح شهر مناسب است و هر زمان که نیاز به روغن داشته‌اند، شرکت‌ها محصولات روغن را در اختیار آنها گذاشته‌اند. همچنین  امیرهوشنگ بیرشک، رئیس انجمن روغن نباتی، در واکنش به این سوال که برخی از حواشی گویای آن است که شرکت‌های تولیدی از حجم تولید روغن کاسته و محصولات خود را به بازار عرضه نمی‌کنند، اظهار کرد: از عرضه محصولات کارخانجات تولیدی روغن جلوگیری نشده و مشکلی در توزیع روغن وجود ندارد و تمامی شرکت‌ها درحال تولید هستند و در صورت نیاز محصول به واحدهای سطح شهر توزیع می‌شود. وی تصریح کرد: البته در مسیر تولید و عرضه در برخی موارد نیاز به تدبیر دولت برای جلوگیری از برخی اتفاقات احساس می‌شود.

بیرشک در پاسخ به این سوال که چرا با وجود آنکه شرکت‌های تولیدی روغن ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند، اما هرازگاهی اخباری مبنی بر افزایش قیمت روغن منتشر می‌شود، گفت: نباید به تولید به‌صورت قسمتی و بخشی نگاه شود، زیرا فرآیند تولید و عرضه دارای قسمت‌های مختلفی است که صنایع دیگر در آن تاثیرگذار هستند. از این موارد می‌توان به صنعت بسته‌بندی اشاره کرد و یکی از بزرگ‌ترین معضلات تولید در چهار ماه گذشته موضوع بسته‌بندی روغن به‌صورت حلب و پلاستیک بوده است. رئیس انجمن صنایع روغن تاکید کرد: در سه تا چهار ماه گذشته قیمت مواد اولیه بسته‌بندی که توسط پتروشیمی‌ها تولید می‌شود ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد رشد داشته و این درحالی است که قیمت این محصولات در بورس حدود کیلویی ۷۰۰۰ تومان تعیین شده، اما شرکت‌ها آن را بیش از کیلویی ۲۷ هزار تومان آن هم با شرایط سخت خریداری می‌کنند.

وی یادآور شد: این موارد درحالی مطرح می‌شود که در ماه گذشته قرار بر آن شد محصولات تولید پتروشیمی‌ها در زمینه‌ مواد اولیه بسته‌بندی به‌صورت اختصاصی در اختیار کارخانه‌های تولید روغن قرار گیرد، اما تا به امروز این اتفاق رخ نداده است.