محسن بهرامی ارض‌اقدس در حاشیه هیات نمایندگان اتاق تهران درباره اینکه افزایش قیمت نان قرار بود از اول آذر امسال اجرا شود اما مورد انتقاد مجلس قرار گرفته است، گفت: قیمت نان طبق برنامه از امروز (اول آذر) نهایتا تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد. وی با اشاره به ثبات قیمت آرد افزود: قیمت آرد برای نانوایی‌های سنتی کیلویی ۶۶۰ تومان سابق خواهد بود و برای نانوایی‌های صنعتی ۹۰۰ تومان است و افزایش قیمت نان تاثیری در قیمت آرد ندارد. دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه ۳/  ۲ درصد از هزینه سبد خانوار در کشور مربوط به نان است درحالی‌که سهم گوشت در سبد خانوار ۲۳ درصد است، اظهار کرد: با در نظر گرفتن سهم این دو محصول در سبد خانوار می‌توان در نظر گرفت که افزایش یک درصدی هر یک تا چه اندازه باعث افزایش هزینه‌ها در سبد خانوار می‌شود. البته باید توجه داشت که سهم نان در سبد خانوار در میان قشرهای مختلف، متفاوت است. وی معتقد است که دولت می‌تواند با برنامه اصلاح یارانه‌های نقدی، پرداختی در دهک‌های پایین جامعه را تقویت کند و از محل آزادسازی می‌توان پرداخت‌های جبرانی برای قشر موردنظر داشت. بهرامی ارض‌اقدس با بیان اینکه قیمت‌های فعلی نان مربوط به سه سال پیش است، گفت: نرخ‌های جدید که از امروز قرار است اعمال شود را نمی‌دانم اما نهایتا باید ۱۵ درصد به قیمت‌های فعلی اضافه شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار یادآور شد: درحال‌حاضر برخی افراد نان را به قیمت بالا می‌خرند؛ به‌طوری‌که نرخ مصوب نان سنگک ۸۲۰ تومان است اما با افزوده شدن کنجد کمتر از ۱۵۰۰ تومان خریداری نمی‌شود و قیمت نان بربری با وجود آنکه ۵۵۰ تومان است در شهری مانند تهران کمتر از ۱۰۰۰ تومان فروخته نمی‌شود. اما به‌رغم اینکه دبیر ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت نان خبر داده، رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: با توجه به اینکه نرخ جدید نان و وزن آن در استان تهران هنوز به نانوایان ابلاغ نشده، هرگونه افزایش قیمت نان در این هفته غیرقانونی خواهد بود. علی فاضلی در گفت‌وگو با «ایسنا» در پاسخ به سوالی درباره قیمت‌های جدید نان اظهار کرد: مصوبه ستاد تنظیم بازار درباره افزایش قیمت نان از دو هفته قبل ابلاغ شد و بر این اساس قرار بر آن است که در استان‌های مختلف با نظر استاندار و در استان تهران زیر نظر اتاق اصناف شاهد افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان باشیم.

وی ادامه داد: در ارتباط با بحث وزن نان نیز لازم است بررسی‌های لازم صورت گیرد که هنوز در این زمینه به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم. بر همین اساس ابلاغیه‌ای مبنی بر افزایش قیمت نان به هیچ‌یک از واحدها ارسال نکرده‌ایم. رئیس اتاق اصناف با تاکید بر اینکه افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان امری اجتناب‌ناپذیر محسوب می‌شود، اظهار کرد: پس از بررسی‌های لازم روی وزن چانه نان، قیمت قطعی آن تا روز شنبه ابلاغ خواهد شد. از سوی دیگر محمدرضا مرتضوی، رئیس انجمن آردسازان نیز اعلام کرده که در پی تغییر قیمت نان، وزن چانه‌های نان تغییر نمی‌کند.