حال سوال اینجاست آیا از تغییرات اعمال شده جدید از دی ماه ۱۴۰۰ در نظام دادرسی مالیاتی ایران آگاهی دارید؟ مطابق مواد ۴۸ تا ۵۱ قانون دائمی مالیات ارزش افزوده که از سیزدهم دی‌‌‌ماه به اجرا درآمده است تغییرات مهمی در جهت رعایت حقوق مؤدیان در برقراری عدالت مالیات ایجاد شده است که آگاهی از آنها به مؤدیان کمک خواهد کرد که در مراحل اعتراض و دفاع مالیاتی به نفع خود استفاده کنند.

نظام دادرسی مالیاتی در ایران پیچیده و نیازمند شناخت کافی از مراحل اجرای آن است.

با بررسی‌های به عمل آمده از پرونده‌های مالیاتی در سال‌‌‌های گذشته، مشخص شده مؤدیانی که از مراحل دادرسی مالیاتی آگاهی خوبی داشتند و علاوه بر این از مشاوران خبره استفاده کردند در اخذ نتیجه مورد نظر به مراتب موفق‌تر عمل کردند.

به هر روی موفقیت در رسیدگی و دادرسی مالیاتی بستگی به این دارد که تا چه حد از قبل خود را آماده کنید.

مدیران با آگاهی از مراحل رسیدگی به تراکنش‌های بانکی و قوانین و مقررات مربوطه بهتر می‌توانند، عملیات بانکی مجموعه تحت امر خود را مدیریت کنند. آگاهی از چگونگی رسیدگی به تراکنش‌های بانکی باعث جلوگیری از تبعات قانونی و بار مالی خواهد شد.

   حسابرسی مالیاتی چیست؟

نوعی از حسابرسی رعایت است که با استفاده از اصول و شواهد حسابرسی به منظور انطباق اطلاعات مالی مؤدیان با قوانین و مقررات مالیاتی با هدف اظهارنظر و تعیین درآمد/ ماخذ مشمول مالیات آنان انجام می‌شود. (تعریف ارائه شده در دستورالعمل ۲۰۰/ ۹۹/ ۵۲۲ مورخ۲۷/ ۱۱/ ۹۹رئیس سازمان امور مالیاتی کشور)

   دادرسی مالیاتی چیست؟

مجموعه‌ای از قوانین، اصول، مقررات و رویه‌ها در فرآیند رسیدگی مالیاتی است، که با اجرای صحیح آنها موجب تحقق هرچه بیشتر عدالت و انتظام امور و تسریع در رسیدگی به اختلاف مالیاتی بین مؤدیان و سازمان مالیاتی می‌شود.

رسیدگی و دفاع مالیاتی دوره‌‌‌ای حرفه‌‌‌ای برای حسابداران، مشاوران مالیاتی و وکلا و مدیران مالی شرکت‌های بزرگ یا کوچک است که چطور رسیدگی و دادرسی مالیاتی را برگزار کنید تا مدیران و صاحبان کسب‌وکار با اشتیاق فراوان کار رسیدگی و دفاع مالیاتی را به شما واگذار کنند.

در این وبینار مهدی مرادی با تخصص حسابرس و دادرسی مالی به بررسی قوانین و مقررات جدید مالیاتی در مورد نحوه رسیدگی به اظهارنامه‌های مالیاتی، الزامات ماموران رسیدگی مالیاتی به اظهارنامه‌‌‌های مالیاتی، بررسی مراحل رسیدگی فنی به اظهارنامه‌های مالیاتی و مدارک خیلی مهم در روز رسیدگی مالیاتی، نتایج رسیدگی و نحوه اعتراض به برگ تشخیص‌های صادره، روند بررسی گزارش رسیدگی به اظهارنامه‌‌‌های مالیاتی و... اشاره می‌‌‌کند.

علاقه‌‌‌مندان و متقاضیان به شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند با شماره تلفن‌‌‌های ۴۲۷۱۰۱۷۸و ۴۲۷۱۰۱۷۵ تماس بگیرند یا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌‌‌نام به سایت Lms. den. ir مراجعه کنند.

 

 

 

5 نفر این پست را پسندیده اند