سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی با اشاره به اقدامات پلیس در بحث ارز و جلوگیری از فعالیت دلالان ارزی در پایتخت بیان کرد: در این بحث ۴۲ دلال ارزی را دستگیر کردیم که فقط گردش مالی یکی از این افراد ۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان است. او افزود: یکی از متهمان دستگیرشده در این پرونده که سابقه‌دار هم هست، اقدام به فعالیت در بحث قاچاق طلا به کشورهای همسایه می‌کرده است. ولیپور گودرزی با بیان اینکه به‌صورت میدانی از ۲۰ صرافی بازدید شد و صرافی‌هایی که مجوز فعالیت نداشتند، پلمب شدند، افزود: به تمام صرافان تذکر دادیم که حضور دلالان در صرافی‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده با چنین صحنه‌ای قطعا با متخلفان برخورد شدید انتظامی و قضایی خواهد شد.

  شناسایی ۲۰ سایت قیمت‌گذار غیرمجاز ارز

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران، ۲۰ سایت قیمت‌گذار غیرمجاز ارز شناسایی شد. او با اشاره به معاملات فردایی گفت: در این‌گونه از معاملات در عمل هیچ طلایی جابه‌جا نمی‌شود و مابه‌التفاوت‌هایی که در این معاملات بیان می‌شود، نوعی قمار است و دولت و مجلس شورای اسلامی نیز به دنبال تصویب قانون برای برخورد با این موضوع هستند.

ولی‌پور گودرزی با اشاره به پرونده‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار کرد: در این‌باره بیش از ۲۰۰ نفر دستگیر و ۸۰ شرکت صوری کشف شدند که شرکت‌های واقعی نبودند و دارای مستندات جعلی بودند و اقدام به دریافت ارز دولتی کرده و در عوض هیچ کالایی را وارد کشور نکرده بودند.

او افزود: یک قاضی ویژه برای این پرونده تعیین شده است که همگی با قرار بازداشت موقت در اختیار مرجع قضایی هستند و تمام اموال این افراد توقیف‌ می‌شوند و به بیت‌المال مسترد خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند