کارلوس آنتیگاس، مدیر واحد تحقیقات موسسه WGC در مصاحبه‌ای با Nasdaq اظهار کرد که به زودی اصلاح قیمتی طلا به اتمام خواهد رسید، چراکه ترس از افزایش هزینه‌های ناشی از تورم، معامله‌گران را به سمت طلا سوق خواهد داد.

وی افزود: افزایش تورم موجب خواهد شد هزینه فرصت نگهداری اوراق قرضه بیشتر شود. علت این امر آن است که تورم بیش از نرخ بهره افزایش خواهد یافت، در نتیجه سرمایه‌گذاران مجبور خواهند شد که به سمت دارایی‌های ریسکی‌تر حرکت کنند. سرمایه‌گذارانی که به سمت دارایی‌های ریسکی حرکت کنند مجبور خواهند بود که در سبد سرمایه‌گذاری خود برای پوشش قسمتی از ریسک خود، بخشی را به طلا اختصاص دهند.

آنتیگاس درخصوص عملکرد طلا در برابر دیگر دارایی‌ها افزود که در هر چرخه تورمی، طلا در ابتدا از دیگر فلزات و کامودیتی‌ها عقب مانده، ولی در ادامه توانسته است ارزش واقعی خود را ثابت کند، بنابراین انتظار داریم در این دوره نیز گرچه طلا در ابتدا نتوانسته است عملکرد چشمگیری نسبت به دیگر بازارها داشته باشد، ولی در نهایت جایگاه واقعی خود را در این میان بیابد. وی خاطرنشان کرد: نباید نقش بانک‌های مرکزی را در خصوص طلا کمرنگ دانست. طلا خود را به عنوان یک ابزار عالی برای پوشش ریسک دوران تورمی به بانک‌ها ثابت کرده و بسیاری از بانک‌ها از این فلز ارزشمند برای عبور از بحران‌های تورمی استفاده خواهند کرد.

به عقیده او هم اکنون نیز بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بزرگ بازارهای مالی به دنبال آن هستند که با تامین طلا، خود را در برابر ریسک‌های تورمی آینده مقاوم کنند. این اظهارات درحالی انجام شد که دیوید سالامون، مدیر اجرایی بانک گلدمن ساکس در مصاحبه‌ای با رویترز تایید کرد که برای مدتی ما شاهد رفتار تورمی در سطح جهان و افزایش قیمت‌ها خواهیم بود. ولی این افزایش قیمت به‌گونه‌ای نخواهد بود که نیاز باشد نگران باشیم که آنچه در دهه ۱۹۷۰ رخ داد باز هم رخ دهد.

   دولت‌ها در برابر رمزارزها

به گزارش «دنیای اقتصاد» به نقل از رویترز، با توجه به لایحه پیشنهادی دولت هند در خصوص صنعت رمزارزها در این کشور، احتمال این وجود دارد که برای فعالان غیرمجاز این حوزه حکم زندان به جرم نقض قانون و احتمالا بدون امکان وثیقه‌گذاری جهت آزادی اجرا شود.

بر اساس این لایحه، هیات بورس و اوراق بهادار هند‌(SEBI) نهاد ناظر بر فعالیت‌های مرتبط با بلاک‌چین و رمزارزها در این کشور خواهد بود و قوانین توسط این نهاد وضع خواهد شد. در کره‌جنوبی هم صندوق سرمایه‌گذاری Hashed توسط سازمان مالیات منطقه‌ای شماره ۴ سئول تحت بررسی قرار می‌گیرد. تاکنون هیچ شرکتی که توسط این نهاد تحت بررسی قرار گرفته است به مراجع قانونی معرفی نشده و به نظر می‌رسد این اتفاق برای Hashed هم نخواهد افتاد. Hashed یکی از بهترین نهادهای سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها است که هفته گذشته ۲۰۰ میلیون دلار در حوزه Web ۳.۰ سرمایه‌گذاری کرده است. Axie، Luna و Sand از توکن‌هایی هستند که حاصل سرمایه‌گذاری این نهاد بر پروژه‌های بلاک‌چینی است.