هدف از انجام به‌روزرسانی تپروت بهبود قابلیت اسکریپت‌نویسی و حریم خصوصی در شبکه بیت‌کوین است و به همین منظور سافت فورک تپروت مفهومی را با‌ عنوان «چکیده اطلاعات ساختاریافته در درخت مرکل» یا به اختصار «MAST» ارائه می‌کند.  هامپوس شوبرگ، یکی از توسعه‌دهندگان برجسته بیت‌کوین گفته است: MAST به این دلیل که تنها بخش‌های ضروری قرارداد را هنگام پرداخت نمایش می‌دهد، می‌تواند قراردادهای هوشمند را کارآمدتر و امن‌تر کند.  شوبرگ می‌گوید به‌روزرسانی تپروت نشان می‌دهد بیت‌کوین می‌تواند بلاک‌چین خود را مجددا ارتقا دهد؛ مساله‌ای که برای طول عمر شبکه بیت‌کوین اهمیت زیادی دارد. شوبرگ معتقد است که افزایش طول عمر شبکه «بزرگ‌ترین پیروزی» برای بیت‌کوین است.  شوبرگ که یکی از توسعه‌دهندگان کیف پول شبکه لایتنینگ بیت‌کوین، یعنی بلیکست والت (Blixt Wallet) است، می‌گوید تپروت امکان استفاده بیشتر از قابلیت‌های برون‌زنجیره‌ای بیت‌کوین را فراهم می‌کند تا فشار زیادی به نودهای شبکه وارد نشود.  علاوه بر این، شوبرگ معتقد است اگر لایتنینگ پشتیبانی از تپروت را آغاز کند، MAST می‌تواند امنیت ساختار قدیمی این شبکه لایه دوم را بیشتر کند. توسعه‌دهندگان نود‌های مختلف شبکه لایتنینگ چند هفته پیش در زوریخ سوئیس و در جریان رویداد ال‌ان سومیت (LN Summit) با یکدیگر ملاقات کرده بودند تا درباره به‌روزرسانی‌های احتمالی آینده صحبت کنند.  شوبرگ در این باره گفته است: یکی از چیزهایی که در این دیدار درباره آن بحث شد این بود که آیا بهتر است لایتنینگ را در بخش‌های کوچک به‌روزرسانی کنیم یا اینکه ارتقای این شبکه را به‌صورت یک بسته بزرگ انجام دهیم.

به‌روزرسانی تپروت این امکان را فراهم می‌کند تا تراکنش‌های شبکه لایتنینگ ظاهری مانند دیگر تراکنش‌های عادی درون‌زنجیره‌ای داشته باشد.

شوبرگ درباره اینکه چگونه ممکن است یک کانال پرداختی لایتنینگ با استفاده از تپروت در شرایط عادی تراکنشی مانند تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای ایجاد کند، گفته است: درباره تراکنش‌هایی که با استفاده از تپروت انجام می‌شوند نمی‌توان تشخیص داد که آن تراکنش یک پرداخت عادی بوده یا اینکه متعلق به یک کانال لایتنینگ است. این برای تعویض‌پذیری و مقاومت بیت‌کوین در برابر سانسور مهم است.  انجام موفقیت‌آمیز ارتقای تپروت به «دوره آزمایش سریع» (Speedy Trial) نسبت داده می‌شود. دوره آزمایش سریع یک روش انجام سافت فورک است که برای تایید به موافقت ۹۰ درصد از ماینرهای شبکه نیاز دارد. شوبرگ می‌گوید: روش رأی‌گیری یا همان سیگنالینگ، در دوره‌های بلاک ۲ هزار و ۱۶ ‌تایی کار می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند