طبق گفته الکسی مینائف، نایب ‌رئیس سازمان توسعه اقتصاد دیجیتال در وزارت توسعه اقتصادی روسیه، به رسمیت شناختن صنعت استخراج ارز مجازی به عنوان یک کسب‌وکار هم به نفع دولت است و هم به نفع استخراج‌کنندگان. او در حاشیه اجلاس بلاک‌چین گفت دولت می‌تواند با دریافت مالیات از استخراج ارز مجازی سود ببرد و استخراج‌کنندگان هم می‌توانند درآمد خود را قانونی کنند.

وزارت انرژی روسیه هم با این اقدام موافق است. نمایندگان این وزارت عقیده دارند قانونی کردن استخراج ارز مجازی مستلزم این است که این فعالیت به شبکه برق متصل شود چون بار مصرف برق خانگی با استخراج ارز مجازی بسیار متفاوت است. اما بانک مرکزی روسیه با اشاره به خطر انتشار ارزهای مجازی در روسیه اعلام کرده با این عقیده موافق نیست.

روسیه استخراج ارزهای مجازی را ممنوع نکرده اما آن را قانونی هم اعلام نکرده است. قانون سرمایه‌های مالی دیجیتال که در ژانویه سال جاری میلادی اجرایی شده اشاره‌ای به مفهوم استخراج ارز مجازی نکرده است و تنها به انتشار ارز دیجیتال پرداخته است. این قانون ارز مجازی را به عنوان یک کالا می‌شناسد و به شهروندان روسی اجازه داده با ارزهای مجازی معامله کنند، ولی نمی‌توانند از آن به عنوان یک شیوه پرداخت استفاده کنند. آنها همچنین باید برای سرمایه‌های دیجیتال خود مالیات پرداخت کنند، اما در این ‌بین نامی از استخراج‌کنندگان برده نشده است. بنابراین آنها هیچ موقعیت قانونی ندارند و فعالیت آنها تحت قانون مالیات قرار نمی‌گیرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند