بانک مرکزی فیلیپین با انتشار بیانیه‌ای رسمی، ضمن حمایت از حرکت بانک‌های این کشور به سمت بانکداری دیجیتال گفت که ترکیب کاری بانکداری سنتی و دیجیتال می‌تواند کمک شایانی به بازیابی اقتصاد فیلیپین در دوران پسا کرونا به عنوان بخشی از برنامه ایجاد اقتصاد تکنولوژی‌محور در این کشور کند.  بانک مرکزی فیلیپین همچنین درباره مشخصات بانکداری دیجیتال اعلام کرد که این بانک‌ها هیچ مکان جغرافیایی را به عنوان شعبه به خود تخصیص نداده و هدف عمده آنها تحت پوشش قرار دادن افرادی است که در شبکه بانکی سنتی فعال نبوده و همچنان به صورت سنتی به امور تجاری خود مبادرت می‌ورزند.

بانک مرکزی فیلیپین در حال حاضر، چارچوب راه‌اندازی بانکداری دیجیتال را به تصویب رسانده و تاکنون نیز مجوز تاسیس ۶ بانک مجازی دیجیتال را صادر کرده است.

به گفته مدیران ارشد اقتصادی فیلیپین، این اقدام بانک مرکزی به منزله برداشتن گام مهمی در زمینه توسعه اقتصاد دیجیتال این کشور و معامله «خدمات و کالاهای مالی» در بستر اقتصاد دیجیتال خواهد بود.

بانک مرکزی فیلیپین ابراز امیدواری کرده که تا سال ۲۰۲۳ نسبت به دیجیتال‌سازی اقتصادی این کشور حرکتی بزرگ انجام داده و در همین راستا، میزان تراکنش‌های الکترونیک را ۵۰ درصد افزایش دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند