اقتصاد کانادا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با رشد ۹/ ۸ درصدی، بهترین عملکرد فصلی سال‌های اخیر خود را جشن گرفت اما انتظار نمی‌رود دست‌کم در آینده‌ای نزدیک چنین عملکرد نیرومندی به ثبت برسد.

کانادا یکی از پیشروترین کشورها در پیشبرد برنامه واکسیناسیون بوده و به همین دلیل هم کمترین تلفات را در بین کشورهای گروه هفت از کرونا داشته است. در حوزه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به ماه قبل ۲/ ۱ درصد بیشتر شده است. صادرات نیز با صعود ۳/ ۱ درصدی مواجه شده است.

پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب‌وکارها گفته بود: پیامدهای کووید-۱۹ روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی و ناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک لم با اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشیم، افزود: البته این مساله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه‌چیز خیلی سریع به حال اول برمی‌گردد.

متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۳۴/ ۰ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با ۹/ ۸ درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۳/ ۱۱ درصد بوده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند