در همین راستا بانک‌ها به‌عنوان گردانندگان اصلی چرخ‌های اقتصاد باید در رأس این امر قرار گیرند. در این جلسه که در جمع مدیران بانک ایران زمین برگزار شد، سیدحسن سلطانی‌فیروز، رئیس هیات‌مدیره این بانک شرایط اقتصاد کشور را بسیار حساس عنوان کرد و گفت: تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که ما باید با حمایت اصولی از حوزه تولید و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد، به ایجاد یک اقتصاد پایدار بپردازیم.

   تخصیص منابع بانک ایران‌زمین، در راستای حمایت از تولید

در ادامه این جلسه پورسعید، مدیرعامل بانک ایران زمین، نقش بانک‌ها به‌عنوان یکی از بخش‌های تامین مالی اقتصاد کشور را مهم ارزیابی کرد و گفت: انتظاری که از بانک‌ها به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین بخش‌های تامین مالی و اقتصادی می‌رود، قرار گرفتن در کنار تولید و تامین بخش مهمی از اعتبار حوزه تولید کشور است. او با تاکید بر مشارکت بانک‌ها در تامین مالی شرکت‌های تولیدی گفت: بانک ایران زمین در سال‌های اخیر بسیاری از منابع خود را به امر حمایت از تولید اختصاص داده‌است. وی افزود: ما از مدیران خود خواسته‌ایم براساس خط‌مشی‌های تنظیم‌شده نسبت به حمایت از شرکت‌های تولیدی استان‌های خود اقدام کنند که در این راستا اقدامات بسیاری انجام شده که اخبار آن منتشر شده است.

مجتبی شیروانی، قائم‌مقام بانک ایران‌زمین که در سخنرانی خود در جمع مدیران با اشاره به اینکه افزایش سرمایه بانک ایران زمین به تایید حوزه نظارت بانک مرکزی رسیده است، افزود: افزایش سرمایه از مبلغ ۴هزار میلیارد ریال به ۲۰هزار میلیارد ریال از محل آورده نقدی، اتفاقی بزرگ در تاریخ بانک ایران زمین است که می‌توان آثار مثبت بسیار مطلوبی در عملکرد بانک داشته باشد. او افزایش قدرت تسهیلات‌دهی، پوشش انواع ریسک‌ها و افزایش قدرت چانه‌زنی و رقابت در بازار را از جمله دستاوردهای مهم ناشی از افزایش سرمایه بانک خواند و خاطرنشان کرد: با تحقق این امر، ترازنامه بانک به اندازه کافی متوازن می‌شود. عضو هیات‌مدیره بانک ایران زمین در ادامه به‌روزرسانی صورت‌های مالی بانک را گامی دیگر در جهت تحقق اهداف عالیه این نهاد خواند و افزود: با همراهی سهامداران و کمک بانک مرکزی، بانک ایران زمین به زودی در عرصه‌های جدید بانکداری حرفه‌ای وارد خواهد شد. شیروانی همچنین چشم‌انداز بانک ایران زمین را تحقق شعار «بانک ایران زمین، بانک دیجیتال» دانست و افزود: تلاش ما ارائه سرویس‌های بانکی در قالبی نو همراه با فناوری روز دنیا است. قائم‌مقام بانک ایران زمین اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک و با ثبت نهایی افزایش سرمایه، بانک ایران‌زمین بتواند نقش بیشتری در توسعه اقتصادی کشور، ارائه خدمات دیجیتال و نیز کمک به رفع موانع تولید داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند