دسته‌ای از معامله‌گران که اعتقاد دارند بازار تحت مدیریت بازارساز است، معتقدند که افزایش قیمت دلار در روز چهارشنبه موقت بوده است. آنها انتظار دارند که با نزدیک شدن به شروع احتمالی مذاکرات هسته‌ای، اسکناس آمریکایی بار دیگر در مسیر کاهشی قرار بگیرد. در مقابل، گروه دیگری از فعالان باور دارند که قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل متغیرهای غیربنیادی در مسیر کاهشی قرار گرفت و با کاهش جو خبری، دلار به جاده افزایشی بازگشته است. از نگاه آنها، دلار سعی می‌کند طی روزهای بعدی، در مرحله اول به سوی سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان حرکت کند.

 نگاه معامله‌گران فنی به آینده دلار

به باور تحلیل‌گران فنی، در روزهای آینده، یک نقطه حمایتی و دو نقطه مقاومتی، آینده اسکناس آمریکایی را تعیین می‌کنند. از نگاه آنها، در صورتی که اسکناس آمریکایی به زیر حمایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان برود، میزان فروش‌ها در بازار ارز داخلی افزایش معناداری پیدا خواهد کرد. در مقابل شکست دو مقاومت ۲۷ هزار و ۵۰۰ و ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومان می‌تواند موجب شود خریداران با جسارت بیشتری وارد بازار شوند. البته گروهی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند تا مشخص شدن تکلیف مذاکرات هسته‌ای اقدام به خرید و فروش خاصی نکنند و همین عامل موجب شده است که سطح معاملات در بازار ارز تا حدی کاهش پیدا کند.

 افزایش ۷۰ هزار تومانی سکه

در پنجمین روز هفته، موج نزولی در بازار سکه متوقف شد و خریداران حضور فعالی در بازار پیدا کردند. روز چهارشنبه تحت تاثیر قدرت‌نمایی خریداران، فلز گران‌بهای داخلی ۷۰ هزار تومان رشد پیدا کرد و به بهای ۱۱ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید. جدا از افزایش قیمت دلار، تا ساعت ۳ بعدازظهر دیروز اونس طلا در بازارهای جهانی روند صعودی داشت و حتی وارد محدوده هزار و ۷۷۰ دلار شد. این موضوع، دیگر متغیری بود که موجب افزایش تقاضا در بازار فلز گران‌بهای داخلی شد.  سکه امامی از چهارشنبه هفته گذشته وارد فاز نزولی شده بود و طی ۵ روز کاری، ‌نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داده بود. با وجود افزایش قیمت روز چهارشنبه، شماری از سکه‌بازان اعتقاد دارند که برای تقویت انتظارات صعودی نیاز است که سکه به بالای محدوده ۱۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نفوذ کند.       

 

 

این مطلب برایم مفید است
31 نفر این پست را پسندیده اند