به گزارش خبرگزاری تسنیم، ارقامی که روز سه‌شنبه منتشر شده‌اند، تایید می‌کنند کسانی که در پایین‌ترین پله نردبان اقتصاد قرار داشتند، بیشترین آسیب را از بحران کرونا دیده‌اند و اینکه رکود اقتصادی احتمالا فاصله بین فقیر و غنی را بیشتر کرده است.

اداره سرشماری آمریکا در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که تعداد آمریکایی‌هایی که زیر خط فقر (۲۶۶۹۵ دلار برای یک خانواده چهار نفره) زندگی می‌کنند، یک‌درصد افزایش پیدا کرده و از ۵/ ۱۰درصد نسبت به سال قبل از آن به ۴/ ۱۱درصد رسیده است. این ارقام شامل منابع مختلف درآمد، مانند پرداخت‌های بیمه تامین اجتماعی و به‌طور قابل توجهی در سال ۲۰۲۰، مزایای بیمه بیکاری می‌شود. بدون افزایش گسترده مزایای بیکاری که بیش از یک‌سال به میلیون‌ها آمریکایی بیکار پرداخت شد، مطمئنا نرخ فقر بسیار بالاتر می‌رفت. النا دلواگا، دانشیار رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاه ممفیس در پایگاه کانورسیشن نوشت: به‌عنوان یک دانشمند اجتماعی که درباره فقر تحقیق می‌کند، من نگران از دست دادن شدید درآمد برخی از آمریکایی‌ها هستم و این نشان می‌دهد نابرابری شدید درآمد کشور تنها در سال ۲۰۲۰ بدتر شده است. بر اساس داده‌هایی که اداره سرشماری منتشر کرده است، کسانی که در پایین‌ترین نقطه مقیاس اقتصادی قرار دارند و از رکود ناشی از شیوع کرونا، بیشترین آسیب را دیده‌اند، برای بازگشت به شرایط قبل از کرونا دشوارترین مسیر را در پیش دارند. این چیزی است که به آن بهبودی به شکل K گفته می‌شود. در نظر بگیرید که چه اتفاقی برای درآمد معمول خانوارها در آمریکا افتاده است. این درآمد سالانه ۹/ ۲درصد کاهش یافته و با وجود تورم از ۶۹۵۶۰ دلار در سال ۲۰۱۹ به ۶۷۵۲۱ دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

در عین حال، شاغلان تمام‌وقت که یک سال کامل کار کردند، شاهد افزایش متوسط درآمد واقعی خود به میزان ۹/ ۶درصد نسبت به سطوح سال ۲۰۱۹ بودند که این نشان می‌دهد که آسیب‌ها عمدتا به کارگران نیمه‌وقت و افرادی که در تمام طول سال شاغل نیستند، وارد شده است.

علاوه بر این، سهم درآمد کل یعنی مجموع درآمدهای ایجادشده در کل آمریکا، برای خانوارهای کم‌درآمد ۴/ ۳درصد کاهش یافته است؛ درحالی‌که این میزان در بین خانوارهای پردرآمد ۷/ ۰درصد افزایش یافته است.

علامت دیگری که نشان می‌دهد کارگران کم‌درآمد در سال ۲۰۲۰ بیشترین ضربه را متحمل شده‌اند، این است که ۵۳درصد از کل مشاغل نابودشده مربوط به کارگرانی بوده است که کمتر از ۳۴هزار دلار در سال درآمد داشته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند