به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، شاکتیکانتا داس، رئیس بانک مرکزی هند در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت بانک مرکزی هند برنامه آزمایشی رمزارز خود را تا ماه دسامبر آغاز می‌کند.

بانک مرکزی هند در حال مطالعه جنبه‌های مختلف رمزارزها، شامل امنیت آن، تاثیر آن بر بخش مالی هند و همچنین نحوه تاثیرگذاری آن بر سیاست‌گذاری پولی و گردش نقدینگی است.

بانک‌های مرکزی جهان شامل چین، اروپا و انگلستان به دنبال رمزارزهایی هستند که توسط خود آنها به صورت مستقیم برای عموم مردم صادر شوند. به این رمزارزها ارز دیجیتال بانک مرکزی یا سی‌بی‌دی‌سی گفته می‌شود که در واقع نسخه آنلاین واحد پولی آن کشور هستند. درباره هند به این ارز روپیه دیجیتالی گفته خواهد شد.  داس به سی‌ان‌بی‌سی گفت: ما درباره رمزارزها به‌شدت محتاط هستیم، چرا که این محصول نه تنها برای ما بلکه برای کل جهان یک محصول کاملا جدید است. داس افزود: بانک مرکزی هند درباره انتخاب اینکه صدور این رمزارز با محوریت مرکزی باشد یا از تکنولوژی توزیع صدور ارز (دی‌ال‌تی) استفاده شود، تصمیم‌گیری خواهد کرد.

دی‌ال‌تی به چندین بانک اجازه می‌دهد که به صورت همزمان تراکنش‌ها را به اشتراک گذاشته و ثبت کنند، اما صدور مرکزی به معنای این است که چنین دیتابیسی تنها در اختیار بانک مرکزی باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند