او افزود: این مجموعه‌ها جزو واکسن‌سازان خوش‌نام کشور هستند و بانک‌ها می‌توانند در این حوزه هم وارد شوند تا تولیدکنندگان داخلی با کمترین نگرانی به دنبال تولید انبوه واکسن‌ کرونا باشند.

زالی ادامه داد: برخی از بانک‌ها در واردات داروها و تجهیزات پزشکی کمک شایانی به کشور کردند و می‌توانند در زمینه واردات واکسن کرونا هم مداخله کنند. او افزود: در جلسه ستاد ملی تصویب شد دستگاه‌هایی که توان واردات واکسن را دارند، می‌توانند به این حوزه ورود پیدا کنند. بنابراین سیستم بانکی هم می‌تواند ورود کند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به اینکه سیستم بانکی می‌تواند در انجام تست‌های رایگان تشخیص بیماری کرونا مشارکت جدی‌تری کند، گفت: در حال حاضر تعدادی از بانک‌ها در این زمینه مشارکت دارند و تعدادی از تست‌های رایگان را در اختیار شبکه‌های بهداشتی قرار دادند که این روند می تواند شتاب بگیرد.

زالی بهترین مدل برای کاهش ازدحام در بانک‌ها را ایجاد فرهنگ بانکداری الکترونیک اعلام کرد و گفت: ما به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می‌کنیم که پخش پکیج‌ها، تیزرها و هر نوع تبلیغات و آموزش را با حداقل تعرفه در دستور کار صدا و سیما قرار گیرد تا فرهنگ بانکداری الکترونیک در جامعه نهادینه شود.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند