هنوز جو بایدن رئیس‌جمهور گزینه خود را برای این سمت مهم اعلام نکرده ‌است اما انتظار می‌رود که او در روز جهانی کار گزینه خود را معرفی کند.  جروم پاول برخلاف شماری از مدیران رده بالای فدرال رزرو گفته که هنوز برای پایان دادن به سیاست انبساطی بانک مرکزی زود است، چرا که اگر چه مخارج خانوارها و اشتغال‌زایی نسبت به چند ماه قبل در وضعیت بهتری قرار دارد، اما شرایط در مقایسه با قبل از بحران آشکارا بد است و تا زمانی که مردم اطمینان لازم از غلبه بر همه‌گیری را به دست نیاورند خبری از احیای کامل نخواهد بود.

بانک مرکزی آمریکا در دوران ریاست پاول نرخ بهره را به بازه صفر تا ۲۵/ ۰ درصدی کاهش داده که این رقم پایین‌ترین نرخ بهره معاصر تاریخ پولی آمریکا بوده است. پاول در سال ۲۰۱۸ و در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ به سمت ریاست فدرال رزرو منصوب شد، اما اختلاف نظر بین دوطرف خیلی زود مشخص شد تا جایی که ترامپ بارها و بارها از پاول و عملکرد بانک مرکزی انتقاد کرد.

ترامپ یک بار در انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در دوره پاول گفته بود: «(مدیران فدرال رزرو) به قدر کافی کار نکرده‌اند و سریع هم تصمیم نمی‌گیرند. می‌توانستیم از اینکه الان هستیم بهتر باشیم. الان این شانس را داریم که ثروت و موفقیت را برای آمریکا به همراه آوریم.»