کلید «مرد مرده» قابلیتی است که این امکان را به افراد می‌دهد که در صورت برآورده‌شدن شرایط، فایل‌هایی را به آدرس‌های مشخصی ارسال کند. مثلا یک فرد می‌تواند تعیین کند در صورتی‌که برای ۶ ماه در حساب ایمیلش وارد نشد، اطلاعاتی نظیر رمز‌عبورش برای افرادی خاص ارسال شود.

حساب اینستاگرام مک‌آفی

کمی بعد از انتشار خبر خودکشی او، یک تصویر از حرف انگلیسی «کیو» (Q) در حساب اینستاگرام مک‌آفی منتشر شد. کمی بعد تمام حساب کاربری اینستاگرام مک‌آفی و پست‌های او پاک شد!

برخی می‌گویند این حرف کیو به نام گروه تئوری توطئه‌کیوانان (QAnon) اشاره دارد. به‌گفته آنها، مرگ مک‌آفی باعث به‌کار افتادن سیستمی شده است که اسناد محرمانه دولتی را منتشر می‌کند.

افرادی که پیش از پاک‌شدن پست به تصویر دسترسی داشتند، ادعا می‌کنند که تصویر حاوی یک آدرس اتریوم بوده است؛ ادعایی که نادرست از آب درآمد. این رشته کد به‌نظر می‌رسد مربوط به استاندارد فراداده‌های فیس‌بوک باشد؛ چراکه با «FBMD» شروع می‌شود.

این در حالی است که برخی می‌گویند این فراداده‌ها به یک کد شانزده‌شانزدهی بلاک‌چینی اشاره می‌کند. این ادعا هم قابل‌تایید نیست؛ چراکه به‌نظر نمی‌رسد داده‌های معناداری از این طریق به‌دست بیاید.

آیا مک‌آفی از اتریوم استفاده کرده بود؟

برخی دیگر به توکن WHACKD که توسط خود مک‌آفی ساخته شده بود اشاره کردند. مک‌آفی نوامبر ۲۰۱۹ این توکن را عرضه کرد. در آن زمان مک‌آفی اعلام کرده بود که ممکن است دولت آمریکا بخواهد او را بکشد و این کار را طوری جلوه خواهد داد که انگار خودکشی است. این داستان دقیقا شبیه به داستان جفری اپستین (JeffreyEpstein) در سال ۲۰۱۹ است. در حال‌حاضر داده‌های سوئیچ دکس (SwitchDex) نشان می‌دهد که WHACKD پس از آنکه مدتی طولانی هیچ فعالیتی نداشته، در حال دریافت مبالغی است. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که پس از مرگ مک‌آفی این تراکنش‌ها کلید خورده باشند. با این حال و با توجه به این مساله که قرارداد در حال دریافت سرمایه است، نمی‌توان لزوما گفت که این تراکنش‌ها با خواست مک‌آفی انجام می‌شوند. یکی از احتمالات این است که مرگ مک‌آفی دارندگان توکن را مجاب به انتقال توکن‌ها کرده است. نباید فراموش کرد که نام قرارداد اپستین است و به‌نظر می‌رسد سوئیچ دکس این نام را برای آن انتخاب کرده باشد و نمی‌توان با قطعیت گفت که ارتباطی با جفری اپستین داشته باشد.

از سوی دیگر با وجود اینکه به‌نظر می‌رسد تراکنش‌ها دارای داده‌های خاصی باشند، بررسی‌ها نشان می‌دهد خبری از اطلاعات اضافی در تراکنش‌ها نیست.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند