او با تاکید بر این موضوع که پس از گذشت حدود ۱۸ ماه از شیوع یک بحران در نظام سلامت، جهان همچنان در وضعیت اسفباری قرار دارد، گفت: تعداد موارد ابتلا در سال‌جاری در مقایسه با کل این موارد کشف شده در سال ۲۰۲۰ با افزایش روبه‌رو بوده است. تدروس ادهانوم ادامه داد: با وجود وضعیت موجود، تا سه هفته آینده میزان مرگ‌و‌میر از کل تلفات سال گذشته نیز پیشی خواهد گرفت.

مدیر‌کل سازمان جهانی بهداشت در ادامه با اشاره به بحران جاری در موضوع واکسن و نابرابری رسواکننده‌ای که در این زمینه وجود دارد، گفت: این موضوع سبب افزایش همه‌گیری شده است و بیش از ۷۵ درصد از همه واکسن‌ها تنها در ۱۰ کشور تزریق شده‌اند. او ادامه داد: برای بیان دیپلماتیک این موضوع هیچ شیوه‌ای وجود ندارد و تعداد کمی از کشور‌ها که وظیفه تولید بخش عمده‌ای از واکسن‌ها را دارند، سرنوشت همه دنیا را در دستان خود گرفته اند.

تدروس ادهانوم با بیان اینکه از کشور‌های عضو درخواست می‌کنم برای اجرای واکسیناسیون دست‌کم ۱۰درصد از جمعیت همه کشور‌ها تا ماه سپتامبر تلاش کنند، گفت: با توجه به این موضوع از ماه سپتامبر تا پایان سال، هدف را واکسیناسیون ۳۰‌درصد از جمعیت کشور‌ها قرار دهند. او تاکید کرد: این موضوع به‌منظور مقابله با این بیماری خطرناک و مرگ‌و‌میر ناشی از آن بسیار حائز اهمیت است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند