به‌رغم وجود انواع پرتال‌های ملی، تاکنون پرتال با عنوان بانک اطلاعاتی آموزشی وجود نداشته و مجتمع فنی تهران بانی راه‌اندازی پرتال ملی آموزش در سال آینده می‌شود. سعادت، مدیرعامل مجتمع فنی تهران، ضمن بیان فوق گفت: کاربرد این پرتال اطلاع‌رسانی به افراد در خصوص اسامی، آدرس، رشته‌ها و تمامی اطلاعات مراکز آموزشی است که مطالعات اولیه در این زمینه شروع شده و پیمانکار پروژه نیز مشخص شده است. وی در نشست خبری مدیران مجتمع فنی با خبرنگاران به مناسبت سی‌امین سال تاسیس مجتمع فنی تهران به تشریح خدمات مجتمع فنی تهران پرداخت و گفت: خدمات فرهنگی و آموزشی مجتمع فنی تهران به سه بخش آموزش، انتشارات و محصولات فرهنگی تقسیم می‌شود که محصولات فرهنگی در راستای فعالیت اصلی (آموزش) مجتمع و به صورت تهیه محصولات چند رسانه‌ای است که می‌توان از آن جمله به سری آموزشی آفیس ۲۰۰۷ که در سال گذشته در نمایشگاه رسانه‌های فرهنگی مقام دوم را کسب کرد، اشاره کرد.

وی همچنین از اقدامات آموزشی تحت وب این مجتمع به برگزاری آزمون «محک» اشاره کرد و گفت: با استفاده از این سیستم امکان برگزاری آزمون‌های تحت وب در سراسر کشور فراهم شده و قادر خواهیم بود در تمام نمایندگی‌های استان‌ها آزمون‌ یکسان و در سطح کیفیت آزمون تهران برگزار کنیم.

مدیرعامل مجتمع فنی تهران افزود: قرار شده است در سال آینده ICDL بین‌المللی از این نرم‌افزار آزمون برای برگزاری آزمون‌های بین‌المللی خود در ایران استفاده کند. وی همچنین به سیستم «آزمون جامع» اشاره کرد و گفت: تاکنون سیستم آزمون جامعی برای ارائه خدمات به صورت متمرکز در کل کشور طراحی نشده بود که سیستم «آزمون جامع» مراحل تست و آزمون خود را گذرانده و از ابتدای سال آینده آغاز به کار می‌کند. سعادت با اشاره به اینکه براساس پیش‌بینی برنامه پنجم هفتاد درصد کارکنان دولت باید آموزش‌های خود را از طریق الکترونیکی فرا‌گیرند، گفت: با توجه به تلاش‌های اخیر دولت در جهت الکترونیکی شدن امور و تحقق دولت الکترونیک، مجتمع فنی تهران فعالیت خود را در زمینه آموزش الکترونیک از سه سال پیش آغاز کرده و ایجاد دپارتمان «شهروند الکترونیک» و ورود به مقوله آموزش الکترونیک از جمله این فعالیت‌ها است.