معاون وزیر ارتباطات گفت: درآمدی که دولت از محل فروش سهام مخابرات به دست می‌آورد، مجددا در دیگر بخش‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود. وفا غفاریان در گفت‌وگو با موبنا، در مورد واگذاری شرکت مخابرات به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع درآمد دولت به بخش خصوصی اظهار داشت: طبق سیاست‌های کلی اصل۴۴ قانون اساسی، درآمد دولت از محل خصوصی‌سازی باید صرف سرمایه‌گذاری مجدد در دیگر بخش‌ها شود. وی با تاکید بر اینکه طی دو هفته آینده به طور قطع ۵درصد سهام خرد شرکت مخابرات برای کشف قیمت به بورس عرضه خواهد شد در خصوص عدم تدوین پروانه فعالیت این شرکت که منجر به تاخیر در عرضه سهام آن شده است، گفت: براساس جلساتی که روز گذشته با سازمان تنظیم مقررات برگزار شد، پروانه اپراتور اول که مراحل نهایی تدوین خود را طی می‌کند هفته آینده ابلاغ می‌شود. غفاریان تصریح کرد: شرکت مخابرات مادر، شرکت‌های مخابرات استانی و شرکت ارتباطات سیار در مجموع اپراتور اول مخابرات را تشکیل داده و یک پروانه دریافت می‌کنند.

برنده مزایده اپراتور سوم لزوما چینی‌ها نیستند

یک نماینده مجلس در پی افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره حضور چینی‌ها در پروژه اپراتور سوم تلفن همراه گفت: برنده مزایده اپراتور سوم لزوما چینی‌ها نیستند و نتایج مزایده این اپراتور روابط تهران و پکن را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. رمضانعلی صادق زاده، در گفت‌وگو با موبنا با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور ایران و چین، ادامه داد: دولت ایران در صدد است روابطش با چین و سایر کشور‌ها را توسعه دهد که تحقق این حرکت جزو اصول اساسی سیاست خارجی ایران محسوب می‌شود. وی در عین حال افزود: در زمینه IT و فناوری اطلاعات باید توجهات لازم صورت گیرد تا کیفیت فدای قیمت نشود. رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: پروژه اپراتور سوم از طریق مزایده واگذار می‌شود و بدیهی است دراین مزایده کنسرسیوم‌های مختلفی مشارکت خواهند داشت.

دفاتر خدمات ارتباطی به ایرانسل خدمات می‌دهند

مشکلات تلفنی مشترکان ایرانسل به علت نبود سیستم نمایشگر و مرکز پاسخگویی در بیشتر شهرستان‌ها دردسرساز شده است. عبدالمجید امین، رییس کانون انجمن‌های کارفرمایی دفاتر خدمات ارتباطی، در گفت‌وگو با سیتنا، اظهار داشت: با توجه به این موضوع که در بیشتر استان‌های کشور، مراکز پاسخگویی به مشکلات مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه وجود ندارد، تعداد بسیاری از مشترکان این نوع سیم‌کارت‌ها با سرگردانی فراوان به مراکز پاسخگویی همراه اول، دفاتر خدمات ارتباطی و حتی به مراکزی همچون فرمانداری‌ها یا مراجع قضایی مراجعه می‌کنند(!)

وی، افزود: در بسیاری از موارد، خرید این سیم‌کارت از افراد غیر مسوول، عدم دریافت سند و عدم توجه به مسائل جانبی و امنیتی از سوی خریداران موجبات نابسامانی فراوانی در این زمینه شده است. وی در پایان از آمادگی کانون دفاتر خدمات ارتباطات برای ارائه خدمات و کمک به اپراتور دوم خبر داد.