بازار دیجیتال- قیمت انواع لپ‌تاپ طی یک هفته گذشته در حدود ۲۵ تا ۲۰۰هزار تومان افزایش یافته است.

طبق اعلام فعالان بازار، در پاساژ پایتخت این افزایش قیمت به دلیل انتشار خبر ورود لپ‌تاپ‌های جدید به بازار طی روزهای آینده و کاهش عرضه لپ‌تاپ‌ طی یک هفته اخیر به بازار بوده است.

برخی از نمایندگی‌های فروش لپ‌تاپ نیز از رشد قیمت انواع لپ‌تاپ، طی یک هفته اخیر خبر داده و می‌گویند: با توجه به کاهش موجودی لپ‌تاپ‌ شرکت‌های عرضه‌کننده این کالا، نرخ انواع لپ‌تاپ در بازار در حدود ۲۵ تا ۲۰۰هزار تومان و گاه بیشتر افزایش یافته است.

گسترش همراه، یکی از نمایندگی‌های فروش لپ‌تاپ‌های HP در ایران نیز از رشد ۲۵ تا ۲۰۰هزار تومانی نرخ لپ‌تاپ‌های این برند خبر داد و گفت: در بین لپ‌تاپ‌های HP، مدل DV۹۶۷۰ با بیشترین درصد رشد قیمت مواجه بوده است که علت این امر کاهش عرضه و تقاضای زیاد برای این لپ‌تاپ عنوان شده است.

ایران رهجو، نمایندگی رسمی فروش لپ‌تاپ‌های سونی در ایران نیز از رشد ۴۰هزار تا ۱۴۰هزار تومانی قیمت لپ‌تاپ‌های این برند خبر داد و گفت: اگر چه ثبات قیمت لپ‌تاپ‌های سونی، طی سه تا چهار‌ماه گذشته از سیاست‌های شرکت ایران رهجو برای افزایش آمار فروش لپ‌تاپ‌های این برند بوده است، اما با توجه به شرایط موجود و کاهش موجودی لپ‌تاپ، این شرکت رشد قیمت این کالا را در برنامه‌ کاری خود قرار داده است. این نمایندگی مدل‌های VGN-FZ۱۸G و VGN-FZ۱۵G را از لپ‌تاپ‌های پرفروش این برند معرفی کرد که در حال حاضر در بازار کمیاب شده‌اند. نقش، زیگورات، ارتاک و ... نیز از رشد قیمت لپ‌تاپ‌های خود در بازار خبر دادند.