سیم‌کارت‌های امین که برای افزایش بحث امنیتی خودروها بوده و برای تولیدکنندگان خودرو است تا بتوانند از آخرین فن‌آوری‌ها و اطلاعات در این زمینه حتی در خارج از کشور نیز آگاهی یابند، بعد از نمایشگاه تلکام عرضه خواهند شد و ما تضمین ارسال SMS را در این سیم‌کارت‌ها می‌دهیم.

وحید صدوقی ـ مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران - با بیان این مطلب اظهار کرد: قرارداد بیلینگ این شرکت را قبل از سال ۸۳ با صاایران نهایی کردیم که اختلاف نظراتی در این زمینه بود؛ آنها قرارداد جدیدی می‌خواستند که ما قبول نکردیم، اما در حال حاضر این کار در حال انجام است و اگر آنها توانستند با رندور خارجی به تفاهم برسند قیمت نهایی را به ما اعلام خواهند کرد.

وی با بیان این که طرح پایلوت پیام چندرسانه‌ای MMS در نمایشگاه در حال عرضه است، گفت: سرویس GPRS همراه اول نیز در آینده ۲۴ ساعته می‌شود و هنوز تست فنی آن به اتمام نرسیده و بخش فنی ما برای انجام تست‌های فنی این کار حدود یک ماه زمان را کافی دانسته است.

وی افزود: به هر میزان که مشترک تقاضای این سرویس را داشته باشد، ظرفیت و پهنای باند نیز در این زمینه افزایش می‌یابد.

صدوقی همچنین از در حال تست بودن سرویس موبایل پیمنت (پرداخت از طریق موبایل) در نمایشگاه خبر داد.

صدوقی در ادامه از ارائه‌ کارت شارژهای پنج‌هزار تومانی از طریق ATM و پورتال به مشترکان بعد از نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر کارت شارژهای ۱۰‌هزار تومانی و ۲۰‌هزار تومانی برای سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول در بازار وجود دارد که بعد از نمایشگاه کارت‌ شارژهای پنج‌هزار تومانی را نیز وارد بازار خواهیم کرد و فعلا نیازی ندیدیم که کمتر از این میزان کارت شارژ تولید کنیم.

وی با اشاره به سیم‌کارت‌های قاصدک گفت: این سیم‌کارت‌ها در نمایشگاه به صورت پایلوت در مرحله‌ آزمایش است که بعد از نمایشگاه اعلام عمومی شده و عرضه می‌شوند.

او با بیان این که با استفاده از این سیم‌کارت‌ها خودروساز می‌تواند سرویس‌های مختلفی را از طریق این سیستم دریافت کرده و استفاده کند، گفت: نرخ اعتباری که برای این سیم‌کارت‌ها پیش‌بینی‌شده، سالانه ۲۰‌هزار تومان است.

اعلام آمادگی سه سرمایه‌گذار خارجی برای ورود به تالیا

به گفته‌ مدیرعامل مجتمع صنعتی رفسنجان، قطعا با ورود سرمایه‌گذار جدید به تالیا در زمینه‌ توسعه در وضعیت و سرعت مناسب‌تری نسبت به گذشته قرار خواهیم گرفت و عقب‌ماندگی‌های خود را جبران خواهیم کرد.

حسین بهرامپور در نشست خبری در حاشیه‌ نمایشگاه تلکام درباره‌ ورود سرمایه‌گذار خارجی به تالیا گفت: سه شرکت که عمدتا آسیایی و کشورهای حاشیه‌ ایران هستند، علاقه‌مندی خود را اعلام کرده‌اند و یکی از این شرکت‌ها بیشتر فعال بوده و پیشرو است و امید است در فاصله نزدیک این گروه وارد پروژه تالیا شوند و شاهد توسعه‌ تالیا باشیم. وی با بیان این که تمام فعالیت‌ها گام‌به‌گام و با اطلاع و نظر کارفرما که همان شرکت مخابرات ایران است صورت می‌گیرد، اظهار کرد: هندی‌ها و روس‌ها یکی از آن گروه‌ها هستند که البته پیش از این عرب‌ها نیز از کشورهای فعال بودند که عقب کشیدند و قطعا با ورود سرمایه‌گذار جدید توسعه‌ تالیا بهتر خواهد شد. او در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تالیا به یک اپراتور تبدیل شود، تصریح کرد: فعلا در این زمینه برنامه‌ای نداریم و در حال حاضر به عنوان پیمانکار فعالیت می‌کنیم.

نصب BTS‌های ضد زلزله در۲۰۰ نقطه از تهران

به منظور جلوگیری از قطع ارتباط مشترکان هنگام وقوع زلزله طرح نصب BTS‌های ضد زلزله در ۲۰۰ نقطه شهر تهران در دست بررسی و مذاکره است.

محمد علی عابدی مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر(سایت شرینگ) در گفت‌وگو با سیتنا، با اشاره به آمادگی اپراتورهای تلفن همراه برای نصب سایت‌های BTS ضد زلزله در ۲۰۰نقطه از تهران اظهار داشت: با نصب این سایت‌ها در هنگام وقوع زلزله برقراری ارتباط میان مشترکان تلفن همراه امکان‌پذیر خواهد بود. وی در پاسخ به این سوال که این طرح در حال حاضر در چه مرحله ای قراردارد، خاطرنشان کرد: پس از ارائه این پیشنهاد به شهرداری، این سازمان، موضوع را به سازمان پیشگیری و بحران شهر تهران به منظور پیگیری و تعیین مکان‌های مناسب برای نصب این سایت‌ها ارجاع داده است.