بازار دیجیتال - گیگابایت از تولیدکنندگان مطرح قطعات کامپیوتری، نسل جدیدی از مادربوردهایش را که بر پایه چیپ‌ست‌های P45 طراحی شده‌اند، روانه بازار داخلی کرد.

این مادربوردها که در چند مدل مختلف از جمله GA-EP۴۵-DQ۶، GA-EP۴۵-DS۴R،GA-EP۴۵-DS۳R، GA-EP۴۳-DS۳ و ... به بازار عرضه شده‌اند به قطعاتی با کیفیت و طول عمر بسیار مجهز بوده و دارای عملکردی بسیار خنک هستند.
مادربوردهای مذکور همچنین به تکنولوژی بهینه‌ساز پویای مصرف توان پیشرفته مجهزند و با استفاده از TPM سخت‌افزاری به همراه تکنولوژی‌های Smart Backup و پیکره‌بندی RAID بسیار آسان امنیت بالایی را فراهم می‌آورند.
طبق اعلام آواژنگ، نمایندگی فروش مادربوردهای گیگابایت در بازار داخلی، GA-EP۴۵-DQ۶ یک مادربورد تازه‌وارد است که به پردازندهinTel core ۲ multi - Core Lastest ۴۵nm، سوکت پردازنده LGA۷۷۵ و چیپ‌ست inTel P۴۵+IcH۱۰R مجهز است.
درگاه گرافیکی این مادربورد نیز 16SOLTا×2PCI-E 2/0 و میزان حافظه آن Dual channel DDR2 1200/1066/800/667 است که حداکثر حافظه آن 16 گیگابایت است.
این مادربورد با قیمت ۴۰۹هزار تومان و ضمانت آواژنگ به فروش می‌رسد.
آواژنـــگ همچنیــــن مـــــدلGA-EP45-DS4P را یکی دیگر از مادربوردهای تازه‌وارد GiGAByTe معرفی کرد که از پردازندهinTel core2Multi-core/Latest45nmپشتیبانی کرده و سوکت پردازنده آن LGA 775 است. چیپ‌ست این مادربورد نیز از نوعinTel p45+ICH10R و درگـــاه گرافیــــک آنx8، or x 8، x16)6)ا PCI-E x16 sLot‌ ا 2 است. حداکثر حافظه این مادربورد نیز 16گیگابایت و سوکت حافظه آن 4DDR2 است.
تجهیز به USB۲۰، اسلات‌های توسعه ۳ه ۱PCI+۱PCL-EX۴+ا و PCI-EXI از سایر ویژگی‌های این مادربورد است.
آواژنگ قیمــــت مدل GA-EP45-DS4Pرا 324هزار تومان اعلام کرد.
مدل GA-EP۴۵C-DS۳R یکی دیگر از مادربوردهای تازه‌وارد این برند است که از پردازنده intel core ۲ multi-core/latest ۴۵nm، سوکت پردازنده LGA۷۷۵ و چیپ‌ست intel P۴۵+ICH۱۰R مجهز است.
درگاه گرافیکی این مادربورد نیزX160r X8X)8)ا2PCI-E X16S10T و حداکثر میزان حافظه آن 16گیگابایت است. این مادربورد نیز با قیمت 262هزار تومان و ضمانت آواژنگ به فروش می‌رسد.
GA-EP۴۵C-DS۳ نیز ارزان‌ترین مادربورد تازه‌واردی است که بر پایه چیپ‌ست‌های P۴۵ طراحی شده است.این مادربورد از پردازندهintel core ۲ multi-core latest ۴۵nm، سوکت پردازنده LGA۷۷۵ و چیپ‌ست intel P۴۵+ICH۱۰ پشتیبانی می‌کند.
حداکثر میزان حافظه این مادربورد نیز 8 تا 16گیگابایت است.
GA- EP۴۵C-DS۳ با قیمت ۲۰۱هزار تومان و ضمانت آواژنگ به فروش می‌رسد.