جدیدترین نسخه مرورگر وب فایرفاکس ۳ دیروز منتشر ‌شد و هم‌زمان با انتشار آن موزیلا تلاش دارد رکورد بیش‌ترین شمار دانلودهای نرم‌افزاری در عرض ۲۴ ساعت را در رکوردهای جهانی کتاب گینس به ثبت برساند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، موزیلا ۱۷ ماه ژوئن برابر با ۲۸ خردادماه را روز دانلود نامیده و از کاربران خواسته است در نخستین روز انتشار فایرفاکس ۳ آن را دانلود کنند.

در نسخه جدید مرورگر وب فایر فاکس امنیت، سرعت و طراحی مورد اصلاح قرار گرفته است؛ فایرفاکس ۳ شامل موتور راندرینگ جدیدی است که در نتیجه صفحات وب سریع‌تر بارگذاری می‌شوند.

همچنین با استفاده از منابع کمتر به شکایت در نسخه‌های پیشین پاسخ گفته است، اما دربردارنده پشتیبانی در برابر نرم‌افزارهای مخرب است.

فایر فاکس پس از اینترنت اکسپلورر مایکروسافت، مرورگر اینترنت شماره دو است و از سوی بنیاد موزیلا عرضه می‌شود که یک اجتماع اپن سورس و متشکل از هزاران نفر است که اغلب داوطلبانه و به صورت جمعی محصولات رایگان طراحی می‌کنند.

موزیلا حدود سه سال است که در حال طراحی فایر فاکس ۳ بوده و از ماه نوامبر آزمایش عمومی آن را برای نسخه‌های ویژه رایانه‌های ویندوز، مکینتاش و لینوکس آغاز کرده است.