رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در مورد پیامک‌های لاتین سازمان بازرسی نامه‌ای را برای معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ارسال کرده که نرخ پیامک‌های لاتین مبنای حقوقی برای افزایش ندارد و سازمان بازرسی منتظر جوابیه معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری است. محمد نیازی رییس سازمان بازرسی کل کشور در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی براینکه پیگیری‌های این سازمان در خصوص پیامک تلفن‌های همراه به چه نتیجه‌ای رسید، گفت: نظر کارشناسی سازمان بازرسی در خصوص غیرعادلانه بودن نرخ پیامک‌ها رد نشده و خوشبختانه هیات دولت در این زمینه مصوبه‌ای دارد که اگر این مصوبه به خوبی اجرا شود می‌تواند عادلانه باشد. وی ادامه داد: در مورد پیامک‌های لاتین نیز سازمان بازرسی نامه‌ای را برای معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ارسال کرده که نرخ پیامک‌های لاتین مبنای حقوقی برای افزایش ندارد و سازمان بازرسی منتظر جوابیه معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری است.

ثبت نام ۹۴ هزار نفر در کمتر از ۱۷ روز

در مدت ۱۷ روز از زمان آغاز ثبت نام سیم‌کارت‌های دائمی جدید شرکت ارتباطات سیار ایران، کمتر از ۹۴‌هزار نفر برای داشتن این نوع سیم‌کارت اقدام به ثبت‌نام کردند. به گزارش فارس، از زمان آغاز ثبت‌نام سیم‌کارت‌های دائمی جدید دولتی با پیش شماره ۰۹۱۰ در کشور و از طریق اینترنت تنها ۹۳‌هزار و ۵۰۰ نفر از این سیم‌کارت‌ها استقبال کردند.

روزانه و به طور میانگین ۵۵۰۰ نفر در کشور برای این سیم‌کارت‌ها ثبت‌نام کرده‌اند. برخی کارشناسان دلیل استقبال کم مردم از این سیم‌کارت‌ها را فاصله اندک بهای این سیم‌کارت‌ها با بازار آزاد، وجود سیم‌کارت‌های اعتباری، نداشتن رومینگ، تعیین سقف اعتبار مکالمه و نیز عدم دسترسی به اینترنت در سراسر کشور می‌دانند.

جذب ۱۰‌میلیون مشترک تلفن همراه در سال جدید

در سال جدید نیز طبق تکلیف باید با ظرفیت‌سازی و جذب همگام به جذب ‌١٠‌میلیون مشترک بپردازیم که در این راستا منتظر دریافت نظرات پیشنهادی در این مورد هستیم.

وحید صدوقی، مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار، با بیان این مطلب اظهار کرد: سرمایه‌ مشترک ما، مشترکان شرکت، شرکت‌های همکار و کارکنان هستند که در قالب نظام پیشنهاد می‌توان به توقعات هر کدام از این دسته‌ها پاسخ داد و به بهره‌وری رسید.

وی جامعه هدف شرکت را مشترکان آن برشمرد و گفت: مشترکان هم می‌توانند به ما پیشنهاد دهند، چرا که هدف ما ارائه خدمات مناسب به این جمع است.

صدوقی در ادامه با اشاره به خصوصی‌سازی در شرکت گفت: بر اساس پروانه ما باید به جذب ‌٣٨‌میلیون مشترک بپردازیم.

وی با اشاره به برنامه سال گذشته گفت: هر چند در سال گذشته ‌٦‌میلیون مشترک برنامه بود، در عمل ‌١٢‌میلیون مشترک جذب کردیم.

او در ادامه راهکار جذب مشترک را در ارائه سیم‌کارت‌های ‌١٥٠‌هزار تومانی عنوان کرد و گفت: طبق پیشنهاد ثبت‌نام سیم‌کارت ‌١٥٠‌هزار تومانی آغاز و محصولی دیگر به محصولات شرکت اضافه شد.

صدوقی در خصوص سیم‌کارت اعتباری نیز گفت: سال قبل برخلاف نظر مجلس و سازمان مدیریت ثبت‌نام سیم‌کارت اعتباری را انجام دادیم و ‌١١‌میلیون ثبت‌نام در نه ماه صورت گرفت.