ایتنا- بازار پردازنده‌های PC در اواخر ۲۰۰۸ یا اوایل ۲۰۰۹ و همزمان با پیشی گرفتن درخواست‌ها برای پردازنده لپ‌تاپ نسبت به پردازنده‌های دستگاه‌های رومیزی با یک نقطه عطف روبه‌رو خواهد شد. محققان شرکت تحقیقاتی In-Stat پیش‌بینی کردند بازار فروش کامپیوترهای رومیزی در چند سال آینده همچنان نرخ رشد یک رقمی خود را ادامه خواهد داد.

با این وجود، بازار یک وقفه و شکاف کوتاه را در ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ تجربه خواهد نمود که بر اساس آن نرخ رشد به زیر یک درصد رسیده و فشاری را بر تولیدکنندگان پردازنده وارد خواهد آورد.

جیم مک‌گریگور مدیر In-Stat می‌گوید: «با گذشت زمان و در یک دوره زمانی طولانی، فروش PCهای رومیزی در بازارهای دارای اقتصاد در حال رشد با افزایش روبه‌رو شده که این بدلیل حساسیت‌های شدید قیمتی، و همچنین رشد ضرایب شکلی کوچک‌تر در برنامه‌های تبلیغاتی است.

وی در ادامه می‌افزاید: «وجود محتوای غنی‌تر بر روی اینترنت و همچنین تغییر در مدل‌های کاربری می‌توانند موجب رشد کلی بازار در آینده گردند.»

تحقیق اخیر In-Stat پیش‌بینی می‌نماید رقابت بین اینتل و AMD باعث ایجاد رقابت شدیدی در قیمت شده و بازار PC را تحت تاثیر زیادی قرار دهد.