به گفته‌ وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، اپراتور اول تلفن همراه برای واگذاری ۱۰‌میلیون شماره جدید تا پایان سال جاری آمادگی دارد. محمد سلیمانی در گفت‌و‌گو با «ایسنا» با بیان اینکه بحث تلفن همراه در کشور یکی از نیازهای اساسی محسوب شده و از سال ۷۳ کار خود را آغاز کرد، گفت: در اکثر کشورهای منطقه نیز شروع تلفن همراه از سال ۷۳ بود و ما از نظر زمانی خوب شروع کردیم؛ اما از نظر رشد همراه با این کشورها پیشرفت نداشتیم.

او با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۵‌میلیون شماره تلفن همراه در کشور وجود دارد، از افزایش این میزان به حدود ۳۸‌میلیون ظرف چند روز آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه از ۵۰‌درصد عبور کرده و می‌توان گفت که بازار پر رونقی و پر نیازی در این زمینه داریم.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با بیان اینکه ضریب نفوذ ۸۰‌درصدی را در مرحله اول در کشورمان مد نظر قرار دادیم، تصریح کرد: اگر ضریب نفوذ ۸۰‌درصدی را مد نظر داریم، باید تعداد مشترکان را از ۳۵ به حدود ۶۰‌میلیون شماره برسانیم که این موضوع از نظر من امکان‌پذیر و قابل‌دسترس است؛ بنابراین در سال جاری اپراتورهای اول و دوم برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیدند و باید ضریب نفوذ ۸۰‌درصدی را مدنظر خود قرار دهند.

مکالمات مشترکان به دلیل توسعه دچار اختلال شد

برقراری تماس با سیم‌کارت‌های اعتباری دولتی از صبح روز گذشته غیرممکن شده است.

محمدحسین فلاح اصغری، معاون نظارت و مدیریت شبکه‌ ارتباطات سیار درباره علت این مساله اظهار کرد:‌ به دلیل توسعه‌ فعالیت این شبکه‌، اختلالات جزئی در اطلاعات و دیتابیس مشترکان اتفاق افتاده و باعث شده است درصدی از مکالمات با اشکال مواجه شوند. او اظهار امیدواری کرد که اختلالات به وجود آمده در شبکه‌ تلفن‌های اعتباری مخابرات احتمالا تا ظهر برطرف شود.

گفتنی است روز پنج‌شنبه گذشته نیز بخشی از سیم‌کارت‌های دائمی شبکه‌ اپراتور اول تلفن همراه دچار اختلال شد که این مشکل و ممکن نبودن برقراری تماس‌ها تا بعدازظهر این روز ادامه داشت. بروز این اختلال در کل کشور در شرایطی است که به گفته‌ معاون شرکت ارتباطات سیار واگذاری جدید و مرحله‌ نهم سیم‌کارت‌های دولتی که حدود ۲‌میلیون سیم‌کارت در یک مرحله واگذار می‌شود، از روز ۱۴ اردیبهشت‌ماه در تهران آغاز شده است.