‌رضا باقری‌اصل‌ روز چهارشنبه در نشست با فعالان حوزه آی‌سی‌تی با اشاره به اینکه به دستور وزیر ارتباطات موضوع مهارت آموزی و نرم‌افزارها بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است، افزود: در این حوزه تلاش می‌شود سرمایه‌گذاری شود؛ در این خصوص می‌توان ۵۰ هزار نفر را در زمینه نرم‌افزارها آموزش و مهارت داد. وی با بیان اینکه وزارتخانه درصدد افزایش مهارت علاقه‌مندان در حوزه نرم‌افزار است، اضافه کرد: تلاش می‌شود آموزش مهارت‌های نرم‌افزاری از مقطع پیش‌دبستانی به بالا در کشور شکل بگیرد که سرفصل‌های لازم آن ارائه شده و پیشرفت‌های خوبی داشته است.

باقری‌اصل ادامه داد: درصدد هستیم در قالب قانون و مقررات این مهم به صورت جدی مورد پیگیری قرار بگیرد، اما در ارتباط با تعرفه‌ها چالش و ضعف داریم. وی با اشاره به اینکه بحث دفاتر پیشخوان و بحث تعرفه‌گذاری موضوع روز است، گفت: امیدواریم این موضوع به سرانجام برسد، پیشخوان‌ها نباید مانع تحول هوشمند خدمات دولت شود و به عبارتی فعالیت آنان نیازمند بازنگری است. معاون وزیر ارتباطات در امور مجلس با تاکید بر بهره‌گیری از فرصت‌ها و استفاده از زمان تاکید کرد: عنصر زمان بسیار تعیین‌کننده در کسب‌و‌کار دیجیتال محسوب می‌شود، چراکه به ارائه محصول و سرویس‌دهی مناسب در جامعه کمک می‌کند.

باقری‌اصل با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته سهم سرمایه‌گذاری‌های دیجیتالی رشد زیادی پیدا کرده است، افزود: دسترسی گروه‌های مردمی به فناوری‌های نوین ارتباطی هر چند نوعی عدالت اجتماعی است، اما یک نوع کسب‌و‌کار نیز محسوب می‌شود. معاون پارلمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه کار گروه اقتصاد دیجیتال در دولت شکل گرفته است، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه آی‌سی‌تی بازارهایی را ایجاد کرده و باید با شناسایی مشکلات و نارسایی‌های آن، برای کسب‌و‌کار جدید و رفع آن استفاده کرد. وی با بیان اینکه اولویت‌ها در کار گروه متشکل از اعضای دولت شناسایی شده و جلسات مستمر برگزار می‌شود، گفت: مجوزها نیز به صورت آنی صادر می‌شود. وی با اشاره به مشکلات صدور مجوز برای بخش خصوصی، اظهار کرد: این مجوزها تا حدودی به دلیل مدیریت ریسک‌های احتمالی و پیشگیری از مشکلات آتی است، اما باید فرآیند دریافت و مدیریت این مجوزها تسهیل شود تا برای بخش خصوصی مشکل ایجاد نشود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند