ایلان ماسک در پنجم آوریل اعلام کرده بود به هیات‌مدیره توییتر ملحق خواهد شد. یک روز قبل، وی در اظهارنامه مالی‌اش فاش کرده بود که بزرگ‌ترین سهامدار توییتر است. ارزش سهام توییتر روز سه‌شنبه پس از اعلام حضور ماسک در هیات‌مدیره این شرکت چهار درصد صعود کرده بود و پس از اینکه اعلام شد ماسک بزرگ‌ترین سهامدار توییتر است، سهام این شرکت بهترین عملکرد روزانه را از زمان عرضه اولیه عمومی سهام در سال ۲۰۱۳ تجربه کرد و بیش از ۲۷ درصد افزایش یافت.

در اظهارنامه مالی توییتر قید شده است تا هنگامی که ماسک در هیات‌مدیره بماند، نمی‌تواند بیشتر از ۹/ ۱۴ درصد سهام این شرکت را داشته باشد. ماسک اکنون می‌تواند سهام خود در توییتر را ۹ درصد دیگر افزایش دهد.

بر اساس گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، ایلان ماسک پیشنهادهای زیادی برای توییتر مطرح کرده که شامل پیشنهاد پرداخت حق اشتراک سرویس پولی توییتر با دوج‌کوین، گرفتن تیک آبی مشترکان سرویس توییتر بلو و عدم نمایش تبلیغات در این سرویس بوده است. وی همچنین پیشنهاد کرده است توییتر دفتر مرکزی خود در سن فرانسیسکو را به پناهگاه بی‌خانمان‌ها تبدیل کند، زیرا هیچ کارمندی در آنجا حاضر نمی‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند