در ابتدا و در مرحله آزمایشی آلفا، تنها ۱۰ تولیدکننده محتوای آمریکایی به این قابلیت دسترسی خواهند شد تا اینستاگرام بازخورد علاقه‌مندان و تولیدکنندگان محتوا را درباره این قابلیت دریافت کند.

تولیدکنندگان محتوا از طریق قابلیت اشتراک پولی می‌توانند قیمت خود را برای دسترسی به محتوای انحصاری تعیین کنند. هشت قیمت مختلف از ۹۹ سنت تا ۹۹/ ۹۹ دلار در ماه وجود دارد و هزینه اشتراک به این بستگی دارد که یک تولیدکننده محتوا تا چه حد محتوای خود را ارزشمند می‌داند. اکثر تولیدکنندگان محتوا پیش از اینکه بخواهند قیمت بالاتری تعیین کنند، احتمالا پایین‌ترین قیمت مانند ۹۹ سنت، ۹۹/ ۲ دلار، ۹۹/ ۴ دلار و حتی ۹۹/ ۹ دلار را تعیین خواهند کرد.

کاربران به محض اینکه مشترک یک تولیدکننده محتوا شوند، به محتوای اشتراکی قدیمی مانند استوری‌های ذخیره شده در قسمت‌های لایت دسترسی خواهند داشت. همچنین از لایوهای انحصاری با خبر می‌شوند که در آنها می‌توانند تعامل بیشتری با تولیدکنندگان محتوا داشته باشند؛ زیرا شمار مخاطبان طبیعتا کمتر خواهد بود.

استوری‌های اشتراکی با حلقه بنفشی مشخص می‌شوند و تولیدکنندگان محتوا در آنها می‌توانند مطالبی مانند محتوای پشت صحنه را به اشتراک بگذارند. بج‌های مشترک هم بنفش خواهد بود تا این طرفداران در بخش اظهارنظرهای محتوای عمومی متمایز بوده و در پیام‌های درخواستی که به فولدرهای این باکس ارسال می‌کنند، قابل تشخیص شوند.

اگرچه گزارش‌هایی منتشر شده که اینستاگرام در حال طراحی فناوری برای جلوگیری از گرفتن اسکرین‌شات از محتوای انحصاری تولیدکنندگان محتواست، اما اینستاگرام به تِک‌کرانچ اعلام کرد چنین فناوری در مرحله آزمایشی اولیه وجود ندارد. با این حال اشتراک‌گذاری محتوای پولی نقض شرایط سرویس بوده و تولیدکنندگان محتوا تشویق شده‌اند افرادی را که از محتوای آنها اسکرین‌شات می‌گیرند یا آنها را ضبط می‌کنند، گزارش دهند. بر اساس گزارش تِک‌کرانچ، علاقه‌مندان به خرید اشتراک تولیدکنندگان محتوای محبوب‌شان می‌توانند از طریق خریدهای درون برنامه‌ای در سیستم‌های عامل iOS و اندروید اقدام کنند و اینستاگرام از درآمد تولیدکنندگان محتوا سهمی برنمی‌دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند