سونوس اعلام کرده است اگر گوگل حاضر نشود هزینه مجوز را به این شرکت پرداخت کند، باید امکانات اسپیکرهایش را تنزل دهد. اما گوگل اعلام کرده که راه‌حل‌هایی را طراحی کرده تا از هر گونه اختلالی اجتناب کند. این غول فناوری اعلام کرده که با حکم صادره از سوی کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا موافق نیست و به دفاع از خود در برابر ادعاهای بی‌معنی سونوس درباره شراکت‌شان و مالکیت معنوی ادامه می‌دهد.  کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا اعلام کرد گوگل تمامی پنج امتیاز انحصاری که سونوس درباره آنها شکایت داشته را نقض‌ و تصمیمی که نخستین بار در اوت سال ۲۰۲۱ گرفته بود را تایید کرد. این امتیازهای انحصاری مربوط به اسپیکرهای مولتی روم و نحوه تنظیم شبکه‌ای آنها برای پخش همزمان موسیقی با بلندی صدای یکسان در اتاق‌ها یا محدوده‌های مختلف یک خانه است. قابلیت مولتی‌روم هنگامی که نخستین‌بار عرضه شد، قابلیت منحصر سنوس بود و جایزه نوآوری را در نمایشگاه فناوری CES ۲۰۰۵ نصیب این شرکت کرد.

گوگل به تغییرات طراحی که در زمان مبارزه حقوقی ارائه کرده بود و از استفاده از امتیازهای انحصاری سونوس اجتناب کرده بودند، اشاره و اعلام کرد کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا با سیستم جدید مخالفت نکرده است. با این حال تیم خانه هوشمند «گوگل نِست» اطلاعیه‌ای را منتشر و اعلام کرد کاربران باید هر اسپیکر را به صورت جداگانه تنظیم کنند و دیگر نمی‌توانند صدای اسپیکرها را با استفاده از دکمه صدای فیزیکی تلفن به صورت شبکه‌ای تنظیم کنند. شمار کوچکی از کاربران هم ممکن است لازم باشد از یک اپلیکیشن ویژه برای تکمیل تنظیمات استفاده کنند.

سخنگوی گوگل گفت: اگرچه با تصمیم امروز موافق نیستیم، اما از اینکه کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا طراحی‌های اصلاح شده ما را تایید کرد، قدردانی می‌کنیم و انتظار نداریم واردات یا فروش محصولات‌مان مشکلی پیدا کند. گوگل اعلام کرد به دنبال بازبینی مجدد این تصمیم خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند