وزارت جنگ اسرائیل در واکنش به این گزارش، در بیانیه‌ای اعلام کرد زمانی که موارد استفاده قید شده در مجوزهای صادرات نقض می‌شود، اقدامات مناسبی را انجام می‌دهد اما لغوشدن مجوزها را تایید نکرد.

رژیم صهیونیستی از ژوئیه پس از اینکه سازمان‌های خبری بین‌المللی اعلام کردند نرم‌افزار پگاسوس شرکت NSO Group برای هک تلفن روزنامه‌نگاران، مقامات دولتی و کنشگران حقوق‌بشر در کشورهای متعدد مورد استفاده قرار گرفته است، برای کنترل صادرات جاسوس‌افزار تحت‌فشار قرار گرفته است. این گزارش‌ها باعث شد رژیم صهیونیستی سیاست صادرات سایبری که تحت‌نظارت وزارت دفاع قرار دارد را بازبینی کند.

مراکش و امارات‌متحده‌عربی (که روابطشان با رژیم صهیونیستی را سال گذشته عادی‌سازی کردند) و همچنین عربستان‌سعودی و مکزیک در میان کشور‌هایی هستند که طبق گزارش سیتیزن‌لب دانشگاه تورنتو و عفو بین‌الملل، گفته می‌شود در آنها از پگاسوس برای جاسوسی سیاسی استفاده شده است. شرکت NSO Group منکر ارتکاب عمل خلاف شده و اعلام کرده که ابزارهایش را تنها به دولت‌ها و سازمان‌های اجرای قانون می‌فروشد و تمهیداتی را برای جلوگیری از سوءاستفاده پیش‌بینی کرده است. مقامات آمریکایی ‌ماه‌جاری این شرکت را به دلیل فروش جاسوس‌افزار به دولت‌هایی که از آن سوءاستفاده کرده‌اند، در لیست‌سیاه تجاری قرار داد. بر اساس گزارش رویترز، شرکت NSO Group با شکایت‌ها و انتقاد‌هایی از سوی شرکت‌های فناوری بزرگ آمریکا روبه‌رو شده است که این شرکت را متهم کرده‌اند مشتریان آنها را در معرض هک قرار داده است. اپل جدیدترین شرکتی است که از این شرکت اسرائیلی شکایت کرده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند